Na pytanie o to, z jakiego materiału powinno się wykonać drogę, większość osób bez zastanowienia odpowie, że z asfaltu albo z kostki brukowej. W zależności od tego, czy chodzi o niewielki trakt na osiedlu domków jednorodzinnych czy też pełnowymiarową szosę międzymiastową lub miejską. Jednakże nie jest to już dzisiaj takie oczywiste, a technologia wraz z upływem lat zmienia się. Choć oczywiście taka odpowiedź nadal będzie właściwa, to jednak nawierzchnie asfaltowe i spoiny do kostki zmieniły się znacznie w ostatnich latach. Dużą wagę teraz przywiązuje się do tego, żeby były one wodoprzepuszczalne.
Ze względu na to, że zaczyna jej po prostu brakować, a Polska wysycha. Studzienki burzowe to za mało i nie oddają one wody bezpośrednio do gleby, dlatego konieczne było wymyślenie materiałów, które pozwolą na zwrot nadmiaru wilgoci bezpośrednio do gleby. Pozwala to uniknąć powstawania wysp ciepła oraz zapobiega suszy, co ma niebagatelne znaczenie przy postępujących gwałtownie zmianach klimatu.
Do wytworzenia wodoprzepuszczalnych nawierzchni, takich jak na http://revosystem.pl, wykorzystuje się żywice epoksydowe, które pozwalają na zwiększenie porowatości materiału bez obniżania jego jakości oraz odporności na uszkodzenia. Dzięki ich wykorzystaniu, spadająca na jezdnię deszczówka w szybkim tempie jest wchłaniana przez znajdującą się pod spodem ziemię, co pozwala utrzymać całe otoczenie w znacznie lepszej kondycji niż w przypadku użycia klasycznego asfaltu.