Czym zajmuję się firma headhunterska?

Firma headhunterska specjalizuje się w rekrutowaniu i umieszczaniu w firmach najbardziej utalentowanych osób. Typowy headhunter wyszukuje wysoko wykwalifikowanych specjalistów, którzy szukają pracy lub awansu, a następnie umieszcza ich w miejscach pracy w firmach, które ich potrzebują. Łowcy głów zazwyczaj pracują na zlecenie, więc zarabiają pieniądze, gdy umieszczają kogoś w pracy.

Co robi headhunter?

Łowcy głów pomagają firmom znaleźć najlepszych kandydatów na wolne stanowiska. Zazwyczaj pracują oni poprzez identyfikację osób, które są już zatrudnione przez inne firmy, ale które dobrze pasowałyby na wolne stanowiska w organizacjach ich klientów. Następnie head hunter przeprowadza rozmowy z tymi kandydatami i przedstawia ich organizacji klienta jako potencjalnych pracowników. Po osiągnięciu porozumienia między kandydatem a organizacją klienta, head hunter otrzymuje zapłatę od swojego klienta za skuteczne umieszczenie kogoś na jego otwartym stanowisku.

Na jakie stanowiska rekrutują headhunterzy?

Firma headhunterska specjalizuje się w rekrutacji określonych typów pracowników, takich jak księgowi czy sprzedawcy. Jednak niektórzy rekruterzy rekrutują na wszystkie rodzaje stanowisk, w tym stanowiska kierownicze (wiceprezesi). Oprócz wyszukiwania kandydatów, niektórzy head hunterzy świadczą również usługi outplacementu. Oznacza to, że jeśli Twoja firma zwolniła cię z pracy, headhunter może pomóc Ci znaleźć inną pracę. Doradzi Ci również, jak napisać CV, które przyciągnie wzrok potencjalnych pracodawców.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

1 × pięć =