Czy warto posiadać rotomat?

Czym jest rotomat oraz jak działa?

Rotomat to urządzenie bardzo przydatne dla osób, które posiadają więcej niż jeden zegarek z automatycznym naciągiem sprężyny napędowej – są to zegarki znane pod nazwą Automatic. Działanie takiego akcesorium jest bardzo proste. Każdy rotomat posiada przynajmniej jedno stanowisko na zegarek, a po podłączeniu go do prądu oraz szczelnym zamknięciu – zegarek zaczyna się obracać na swoim miejscu. Rotomat jest stosowany, aby utrzymać w ciągłym ruchu mechanizm zegarka, nawet kiedy nie jest noszony, dzięki czemu nie trzeba nastawiać go za każdym razem, gdy mamy ochotę go założyć.

Dla kogo będzie przydatny?

Jest niezbędny dla kolekcjonerów oraz ludzi posiadających wiele zegarków.
Kiedy warto jest zaopatrzyć się w takie akcesorium?
Jeśli nasza kolekcja składa się z drogich zegarków takich jak Edox, ale również z tańszych, które nie są noszone przez nas często – warto zaopatrzyć się w rotomat. Każda osoba, która ma przynajmniej dwa zegarki, a jeden z nich większość czasu znajduje się w szufladzie warto zaopatrzyć się w rotomat, ponieważ zabezpieczy to nasz zegarek przed zniszczeniem mechanizmu.

Jakie są rodzaje rotomatów?

Jest ich bardzo wiele – można powiedzieć, że każdy model jest oddzielnym rodzajem, ponieważ możemy znaleźć zarówno małe pudełka z funkcją rotomatu, jak i również wielkie pozłacane gabloty, które mają jedynie funkcję rotomatu. Często im większy rotomat, tym więcej funkcji oferuje posiadaczowi, ponieważ można znaleźć w nim między innymi różne szufladki oraz przegrody.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

5 × 1 =