Co jest potrzebne szczeniakom

Pojawienie się w domu szczeniaka dla wielu osób oznacza niekończącą się wręcz radość. W rzeczy samej trudno się temu dziwić, należy jednak pamiętać, że posiadanie pieska to także obowiązki – codzienne spacery, odpowiednia higiena i właściwe żywienie.

Żywienie szczeniaka a jego zdrowie

W sklepach zoologicznych znaleźć można szeroki wybór karmy dla psów, zarówno szczeniąt, jak i dorosłych. Poszczególne propozycje różnią się marką, ceną oraz składem. Wydawać się może, że wybór nie powinien stanowić żadnego problemu, zwłaszcza, gdy właściciel zna upodobania smakowe swojego pupila oraz własne możliwości budżetowe. Rzeczywistość okazuje się jednak bardziej złożona, zwłaszcza, gdy dotyczy żywienia szczeniąt.

Jak wiadomo, przez pierwsze tygodnie życia szczenięta żywią się wyłącznie mlekiem matki, które zapewnia maluchom odpowiednią ilość pożądanych składników odżywczych, witamin i soli mineralnych. Przychodzi jednak moment, gdy mleko matki należy zamienić na pełnowartościową karmę, podawaną przez właściciela.

Optymalnym rozwiązaniem okazuje się w tym przypadku karma ultra premium – zarówno sucha, jak i mokra, w której składzie znajdują się wszystkie składniki odżywcze, niezbędne do prawidłowego rozwoju pieska.

Istotną kwestią jest także ilość podawanej karmy oraz częstotliwość karmienia szczeniąt. Karma ultra premium, dzięki odpowiedniej kompozycji wyselekcjonowanych składników, jest bardzo smaczna, co w praktyce może oznaczać, że piesek będzie ją jadł zbyt często.

Nadmierna ilość karmy może przynieść efekty odwrotne do pożądanych, dlatego też opiekun musi kierować się w tym przypadku zdrowym rozsądkiem oraz wskazówkami weterynarza, podając pieskowi karmę w odpowiedniej ilości i o konkretnych porach dnia.

Należy także pamiętać, że istotną kwestią jest w tym przypadku również rasa oraz wiek malucha. Wiele karm dostosowanych do różnych wieków psów można nabyć na https://empireshop.pl/pl/c/SZCZENIAKI-I-JUNIORY/16.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

trzy × 2 =