Pasze i suplementy dla koni – co warto wiedzieć?
Lifestyle
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Pasze i suplementy dla koni – co warto wiedzieć?

Kiedy jesteś właścicielem konia, ważne jest, aby wiedzieć, jak karmić i suplementować swoje zwierzę. Pasza jest najważniejszą częścią końskiej diety. Dostarcza wszystkich składników odżywczych potrzebnych do utrzymania konia w zdrowiu i szczęściu. Ale czym powinieneś karmić swojego konia i jakich suplementów potrzebuje?

Główne rodzaje paszy to:

Siano 

Siano jest wykonane z traw, roślin strączkowych i innych roślin. Jest bogate w błonnik, który pomaga koniom prawidłowo trawić pokarm. Zawiera również trochę białka, ale nie na tyle, by konie mogły pozostać zdrowe, jeśli jedzą tylko siano.

Owies 

Owies ma wysoką zawartość węglowodanów, co czyni go łatwym źródłem energii dla koni. Owies może być podawany w całości lub pokruszony na mniejsze kawałki – karmienie całego owsa pomaga zapewnić koniowi rozrywkę!

Kukurydza 

Kukurydza ma wysoką zawartość skrobi, co oznacza, że dostarcza koniowi energii wtedy, kiedy najbardziej jej potrzebuje (np. podczas ćwiczeń). Jest również bogata w białko i tłuszcz – te składniki odżywcze pomagają wspierać wzrost mięśni i naprawiać szkody spowodowane przez związany z ćwiczeniami stres na mięśniach i kościach.

Jęczmień 

Jęczmień ma wysoką zawartość błonnika i węglowodanów, więc jest ważną częścią diety każdego konia. Jęczmień może być podawany w całości lub rozdrobniony na mniejsze kawałki – podawanie całego jęczmienia pomaga zapewnić koniowi rozrywkę!

Jeśli chcesz wybrać odpowiednią paszę dla koni, to koniecznie sprawdź witrynę internetową: https://eggersmann.com.pl/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Czym zajmuje się rzeczoznawca majątkowy i jak może nam pomóc?
Czym zajmuje się rzeczoznawca majątkowy i jak może nam pomóc?
Rzeczoznawca majątkowy to osoba, która uzyskała uprawnienia do wyceny nieruchomości na drodze zdanego egzaminu przeprowadzonego przez Państwową Komisję Kwalifikacyjną. Osoba […]
Jakie cechy powinien posiadać żuraw dobrej jakości?
Jakie cechy powinien posiadać żuraw dobrej jakości?
W branży budowlanej dźwigi są jednym z najważniejszych elementów wyposażenia. Jeśli planujesz kupić żuraw, upewnij się, że trafisz na dobrą […]
Jak modnie urządzić przestrzeń biurową?
Jak modnie urządzić przestrzeń biurową?
Profesjonalne i oryginalne wyposażenie firmy może stanowić doskonałą wizytówkę. Świadczy to o podążaniu za nowymi trendami i wdrażaniu rozwiązań wysokiej […]
Ostatnie wpisy