Jakie korzyści wynikają z nauki języka hiszpańskiego?

Hiszpański jest drugim najbardziej rozpowszechnionym językiem w Stanach Zjednoczonych i jest jednym z najczęściej używanych języków na świecie. Ponad 500 milionów ludzi posługuje się hiszpańskim jako pierwszym językiem i około 350 milionów jako drugim językiem. Jest to również jeden z najszybciej rozwijających się języków na ziemi!

Oto pięć powodów, dla których powinieneś nauczyć się hiszpańskiego:

Jest to język międzynarodowy 

Jest ponad 50 krajów, w których hiszpański jest językiem urzędowym lub nieoficjalnym, w tym Meksyk, Kolumbia i Hiszpania. Nauka hiszpańskiego otwiera możliwości podróżowania i zatrudnienia za granicą, jak również w kraju. Nie tylko otwiera możliwości edukacji i zatrudnienia za granicą, ale także pomaga lepiej zrozumieć inne kultury.

Nauka drugiego języka może pomóc poprawić pamięć i funkcjonowanie mózgu 

Badanie opublikowane w 2013 roku wykazało, że osoby posługujące się językiem dwujęzycznym miały lepszą funkcję pamięci niż osoby posługujące się językiem jednojęzycznym, nawet jeśli były starsze lub miały historię demencji. Inne badanie wykazało, że ludzie, którzy mówili dwoma językami, mieli lepsze funkcje poznawcze niż ci, którzy mówili tylko jednym – nawet gdy byli starsi!

Ma to również wiele korzyści dla dzieci! 

Dzieci, które wcześnie uczą się innego języka, mają lepsze umiejętności rozwiązywania problemów i wyższe oceny niż te, które uczą się dopiero w późniejszym dzieciństwie lub okresie dojrzewania (a nawet w wieku dorosłym!). 

Jeśli chcesz skorzystać z tych korzyści, to sprawdź co oferuje księgarnia językowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

jeden × jeden =