Zalety leasingu bez BIK

Na polskim rynku funkcjonuje wiele podmiotów, które specjalizują się w udzielaniu kredytów dla firm na zakup samochodów służbowych. Większość z nich przed udzieleniem takiego finansowania sprawdza historię kredytową klienta, ale istnieją też leasingodawcy, którzy niekoniecznie zapoznają się ze wszystkimi bazami danych lub wręcz całkowicie pomijają etap weryfikacji.

Dlaczego tak się dzieje?

Wielu właścicieli firm w obawie przed negatywnym rozpatrzeniem wniosku (np. z powodu problemów ze spłatą innego zobowiązania) rezygnuje ze starania się o leasing aut osobowych. Sądzą oni bowiem, że nie dostaną go wcale, a jeśli nawet, to z ogromnym, lichwiarskim oprocentowaniem. To duży błąd, w rzeczywistości można bowiem nawet w takiej sytuacji otrzymać leasing bez BIK w korzystnej cenie. Część firm leasingowych, nawet tych największych, nie sprawdza BIK w ogóle. Można więc u nich liczyć na tanie finansowanie auta w rynkowej cenie.

Należy jednak wiedzieć, że takie firmy sprawdzają za to KRD (Krajowy Rejestr Długów). Jeśli firma ma czysty KRD, to ocena jej wniosku bazuje jedynie na bazie wyników finansowych. Na rynku funkcjonują także podmioty, które finansują zakup auta pomimo złej historii w BIK. Mimo że sprawdzają wszystkie możliwe rejestry, to na pozytywną decyzję ma u nich wpływ posiadany przez nas majątek. Trzeba się jednak liczyć z tym, że zazwyczaj jest to stosunkowo drogi leasing.

Ale przecież dla firmy, która stoi pod ścianą lub musi użytkować samochody, bo taki jest profil jej działalności, nawet takie warunki są do zaakceptowania. Jak zatem widzimy, leasing bez BIK ma sporo zalet, a największą jest możliwość zakupu auta mimo wcześniejszych problemów ze spłatami zobowiązań. Szczegółowe informacje na ten temat znajdują się na https://ajbfinance.pl/leasing/leasing-bez-bik-krd/.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

osiemnaście − dwa =