Naturalna medycyna chińska – jak może wspomóc nasz organizm?

Chińska medycyna naturalna to pradawny, holistyczny system leczenia i wspomagania organizmu. Filozofia Państwa Środka zakłada, że w naszych ciałach płynie pewien rodzaj energii nazywanej chi. Zaburzenia w jej przepływie są natomiast powodem pojawiania się dolegliwości oraz chorób. Aby im zapobiec, warto do swojej diety wprowadzić naturalne suplementy takie jak kordyceps chiński dostępny pod adresem https://ginseng.com.pl/clean-label/59-kordyceps-ekstrakt-kompleks-6908623050010.html.

Czym jest maczużnik chiński i jak wpływa na nasze ciało?

Ta niezbyt rozpowszechniona jeszcze u nas roślina, nazywana także kordycepsem, to tak naprawdę rodzaj rosnącego wysoko w górach grzyba. Tereny, na których można go odnaleźć, znajdują się niemal 3000 m n.p.m.! Tradycyjna medycyna chińska od lat zna jego prozdrowotne właściwości. Korzystają z niego szczególnie często mieszkańcy zimnego Tybetu. Sporządzają z niego gorący napar, który naturalnie przywraca siły witalne organizmu i stymuluje układ odpornościowy do walki z infekcjami.

Współcześnie kordyceps jest przedmiotem wielu badań naukowych. Hodowany już na skalę przemysłową znalazł bowiem zastosowanie w leczeniu wielu chorób i wspomaganiu tradycyjnej farmakologii. Ma właściwości antyoksydacyjne i wzmacniające układ immunologiczny. Działa oczyszczająco i osłonowo na nerki oraz wątrobę. Wspiera układ krążenia i wykazuje pozytywne działanie na układ oddechowy. Podnosi też libido, przyspiesza regeneracje organizmu po wzmożonym wysiłku, w trakcie rekonwalescencji i w stanach wyczerpania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

11 − trzy =