Czy protezy stomatologiczne można mocować na implantach?

Bezzębie, czyli całkowity brak uzębienia jest poważnym problemem nie tylko natury estetycznej, ale przede wszystkim zdrowotnej. Jego główną przyczyną jest niewłaściwa pielęgnacja jamy ustnej oraz zaniedbane leczenie paradontozy. Brak zębów uniemożliwia prawidłowe i normalne funkcjonowanie i utrudnia codzienne życie. Nowoczesna stomatologia oferuje pacjentom cierpiącym na bezzębie rozwiązania, dzięki którym mogą ponownie cieszyć się pięknym i pełnym uśmiechem. 

Najskuteczniejsze sposoby na piękny uśmiech

Najpopularniejszym i najbardziej praktycznym sposobem jest zastosowanie protez całkowitych na górnej i dolnej szczęce, które są stabilizowane implantami stomatologicznymi. Metoda ta nazywana all on 4 oznacza, że w wyrostek zębodołowy wkręcane są cztery implanty, które zrastają się z kością w ciągu około 2-3 miesięcy. Tego samego dni protetyk pobiera od pacjenta odcisk jego szczęk, na podstawie której wykonuje protezę. Mocuje się ją do wcześniej wszczepionych implantów, co zapewnia doskonałą stabilizację i naturalny wygląd. Cały zabieg jest bezbolesny i pozwala całkowicie wyeliminować skomplikowaną procedurę przeszczepu kości.

Ogromną zaletą tej metody jest to, że wszystkie jej elementy, czyli wkręcanie implantów i osadzanie protezy wykonywane jest w ciąg jednego dnia, dzięki czemu pacjent nie jest wyjęty z normalnego życia. Nowe zęby są mocno osadzone, dzięki czemu możliwe jest jedzenie nawet bardzo twardych produktów. Są one także łatwe w czyszczeniu, dzięki czemu będą zawsze wyglądać wspaniale.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

4 × 4 =