Powszechne zabiegi, pozwalające utrzymać zdrowie oczu
Zdrowy styl życia
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Powszechne zabiegi, pozwalające utrzymać zdrowie oczu

Laserowa korekta wady wzroku

Jednym z najbardziej popularnych zabiegów mających na celu utrzymanie zdrowia oczu jest laserowa korekcja wzroku. Laserowa korekcja wzroku jest uważana za jedną z najbardziej popularnych i skutecznych metod korygowania wad refrakcji, takich jak krótkowzroczność, dalekowzroczność i astygmatyzm.

Zabieg trwa na ogół około 15 minut i jest wykonywany w warunkach ambulatoryjnych. Zabieg może być wykonany przy użyciu tradycyjnego lasera ekscymerowego lub nowego lasera femtosekundowego. Oba rodzaje laserów pozwalają chirurgowi na leczenie zarówno krótkowzroczności, jak i dalekowzroczności w ramach jednej szybkiej procedury.

Witrektomia

Witrektomia to kolejny powszechny zabieg mający na celu utrzymanie zdrowia oczu. Jeśli masz zaćmę, możesz potrzebować wikrektomii oka, aby usunąć ją w pełni. Zabieg ten pozwala chirurgowi usunąć mętną soczewkę w oku, aby światło mogło przez nią łatwiej przechodzić. Pomoże to poprawić Twoje widzenie po operacji.

Chirurgia powiek

Chirurgia może usunąć nadmiar skóry wokół powiek i nadać im bardziej młodzieńczy wygląd, usuwając worki pod oczami i zmarszczki wokół oczu. Chirurgia powiek obejmuje blefaroplastykę i kantoplastykę. 

Blefaroplastyka usuwa nadmiar skóry wokół powiek i sprawia, że wyglądają one bardziej młodzieńczo poprzez usunięcie worków pod oczami i zmarszczek wokół oczu. 

Kantoplastyka to zabieg, który napina lub zmniejsza dolne powieki poprzez usunięcie nadmiaru skóry spod oczodołu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Co najlepiej stosować, aby zachować czystą powierzchnię posadzek?
Co najlepiej stosować, aby zachować czystą powierzchnię posadzek?
W każdym budynku, w domu jednorodzinnym, czy też obiekcie przemysłowym lub publicznym, niezwykle ważną rolę odgrywa posadzka. To ona służy […]
Ozdoby na balkon – praktyczne i stylowe
Ozdoby na balkon – praktyczne i stylowe
W okresie wiosennym z większą uwagą spoglądamy na nasze balkony. Smutne i szare po zimowej przerwie, znów zachęcają do wypoczynku […]
Niezbędne wyposażenie kuchni restauracyjnej
Niezbędne wyposażenie kuchni restauracyjnej
Otwierając restaurację staniemy przed wieloma wyzwaniami rzuconymi na nasze barki, jednak jednym z najważniejszych będzie optymalne wyposażenie naszej kuchni restauracyjnej. […]
Ostatnie wpisy