Czy indywidualny trening ma sens?

Czy warto wybrać trening personalny? To zależy. Jeśli nie chcemy wydawać pieniędzy, to możemy ćwiczyć na własną rękę, podpierając się np. planami treningowymi dostępnymi w sieci za darmo. Jednak w takiej sytuacji tracimy wiele. Z pewnością trening ułożony typowo pod naszą sylwetkę i potrzeby będzie skuteczniejszy od każdego innego. Co więcej, zawsze specjalista może go skorygować.

Zalety

Trening indywidualny ma mnóstwo zalet. Po pierwsze, mamy tylko dla siebie profesjonalnego trenera z doświadczeniem. Jest to bezcenne. Z pewnością może nas to zaprowadzić dalej (i szybciej) niż gdybyśmy próbowali ćwiczyć na własną rękę czy korzystać z gotowych treningów dostępnych w sieci. Jeśli dopiero zaczynamy aktywność fizyczną, to wręcz konieczne wydaje się, aby pomógł nam w tym trener na indywidualne sesji. Dlaczego?

Na początku nie wiemy, w jaki sposób korzystać poprawnie np. z przyrządów na siłowni. Profesjonalista pracujący np. w Mind Your Body pokaże nam, jak odpowiednio wykonywać ćwiczenia, aby były one bezpieczne oraz efektywne Co więcej, będzie też mógł nam ułożyć skuteczny trening i być może dostarczy informacje na temat diety.

Wady

Minusem indywidualnego treningu z pewnością jest cena. Więc jeśli chcemy w efektywny sposób ćwiczyć, to warto będzie zapłacić za to, aby zrobić to porządnie. Zawsze darmowym wyjściem jest używanie treningów dostępnych w sieci czy w książkach. Jednak nie będzie tutaj takich efektów jak przy personalnym trenerze. W takiej opcji istnieje także ryzyko kontuzji czy też brak wyników chociażby w zrzuceniu kilogramów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

19 + 17 =