Czy można niewielkim kosztem otrzymać sprzęt rehabilitacyjny?

Odpowiednio dobrany sprzęt rehabilitacyjny jest jednym z kluczowych elementów, które pomagają w przyśpieszeniu procesu rekonwalescencji pacjenta. Jednym z podstawowych urządzeń dla każdego chorego są łóżka rehabilitacyjne. Zapewniają one zarówno komfort, jak i bezpieczeństwo pacjenta, a także ułatwiają jego bliskim opiekę nad nim.

Niestety, cena większości wysokiej jakości sprzętów rehabilitacyjnych jest wysoka i nie każdy z chorych może sobie pozwolić na ich zakup. Dla przykładu, cena używanego łóżka rehabilitacyjnego waha się około 1000 złotych, jednak jeżeli planujemy zakupić nowy, wyspecjalizowany sprzęt to cena może sięgnąć kwoty nawet kilku tysięcy złotych. Czy jest zatem jakiś sposób na zapewnienie pacjentowi owego ekwipunku w niższej cenie?

Tańsze sposoby na sprzęt rehabilitacyjny

Zakup łóżka rehabilitacyjnego to inwestycja długofalowa, ponieważ może być ono wykorzystane nie tylko podczas okresu powracania do zdrowia pacjenta. Jeśli jednak nie dysponujemy wystarczającymi środkami na jego zakup, wartym rozważenia jest wypożyczenie używanego sprzętu do rehabilitacji.

Jeżeli jednak zamierzasz kupić nowy sprzęt to pewnie zastanawiałeś się, jak uzyskać dofinansowanie na łóżko rehabilitacyjne. Jest to rozwiązanie możliwe w przypadku osób o stwierdzonej niepełnosprawności oraz przysługuje raz na pięć lat.

Aby otrzymać dofinansowanie na sprzęt rehabilitacyjny, pacjent potrzebuje zaświadczenia od swojego specjalisty oraz musi złożyć odpowiedni wniosek do NFZ. Refundacja rzadko kiedy pokrywa całość kosztów ale w wielu przypadkach jest to wystarczająca liczba pieniędzy na dokonanie zakupu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

szesnaście + 18 =