Czy można niewielkim kosztem otrzymać sprzęt rehabilitacyjny?
Zdrowy styl życia
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Czy można niewielkim kosztem otrzymać sprzęt rehabilitacyjny?

Odpowiednio dobrany sprzęt rehabilitacyjny jest jednym z kluczowych elementów, które pomagają w przyśpieszeniu procesu rekonwalescencji pacjenta. Jednym z podstawowych urządzeń dla każdego chorego są łóżka rehabilitacyjne. Zapewniają one zarówno komfort, jak i bezpieczeństwo pacjenta, a także ułatwiają jego bliskim opiekę nad nim.

Niestety, cena większości wysokiej jakości sprzętów rehabilitacyjnych jest wysoka i nie każdy z chorych może sobie pozwolić na ich zakup. Dla przykładu, cena używanego łóżka rehabilitacyjnego waha się około 1000 złotych, jednak jeżeli planujemy zakupić nowy, wyspecjalizowany sprzęt to cena może sięgnąć kwoty nawet kilku tysięcy złotych. Czy jest zatem jakiś sposób na zapewnienie pacjentowi owego ekwipunku w niższej cenie?

Tańsze sposoby na sprzęt rehabilitacyjny

Zakup łóżka rehabilitacyjnego to inwestycja długofalowa, ponieważ może być ono wykorzystane nie tylko podczas okresu powracania do zdrowia pacjenta. Jeśli jednak nie dysponujemy wystarczającymi środkami na jego zakup, wartym rozważenia jest wypożyczenie używanego sprzętu do rehabilitacji.

Jeżeli jednak zamierzasz kupić nowy sprzęt to pewnie zastanawiałeś się, jak uzyskać dofinansowanie na łóżko rehabilitacyjne. Jest to rozwiązanie możliwe w przypadku osób o stwierdzonej niepełnosprawności oraz przysługuje raz na pięć lat.

Aby otrzymać dofinansowanie na sprzęt rehabilitacyjny, pacjent potrzebuje zaświadczenia od swojego specjalisty oraz musi złożyć odpowiedni wniosek do NFZ. Refundacja rzadko kiedy pokrywa całość kosztów ale w wielu przypadkach jest to wystarczająca liczba pieniędzy na dokonanie zakupu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Co powinna zawierać dziecięca wyprawka?
Co powinna zawierać dziecięca wyprawka?
Każda mama oczekująca narodzin swojego dziecka pragnie dobrze przygotować się do tej roli. Czas ciąży to nie tylko dbanie o […]
Jak zaaranżować sypialnię żeby było stylowo i nowocześnie?
Jak zaaranżować sypialnię żeby było stylowo i nowocześnie?
Każdy chce, żeby jego dom był miejscem, gdzie przyjemnie spędza się czas. Ważne jest to, abyśmy mogli wrócić po pracy […]
Wynajem samolotu – wszystko co musisz wiedzieć
Wynajem samolotu – wszystko co musisz wiedzieć
Z roku na rok coraz więcej klientów decyduje się na wynajem samolotu. Są to przede wszystkim biznesmeni, przedsiębiorcy, celebryci, a […]
Ostatnie wpisy