Akcesoria ułatwiające używanie telefonu zimą

Zimą korzystanie z telefonu jest utrudnione. Ręce mamy schowane w grubych rękawicach, którymi nie jesteśmy w stanie wykonać żadnej czynności na ekranie dotykowym, do tego łatwo o wyślizgnięcie się smartfona z ręki, a zbyt niskie temperatury mogą sprawić, że ekran ciekłokrystaliczny przestanie w ogóle reagować na dotyk lub pojawią się na nim smugi. Na szczęście producenci gadżetów do sprzętów elektronicznych mogą nam zaproponować kilka przydatnych zimowych dodatków do telefonu.

Jak zadbać o telefon przy niskich temperaturach?

Brak reakcji na dotyk na ekranie praktycznie uniemożliwia nam jakiekolwiek skorzystanie z telefonu. Jeśli wina leży po stronie zbyt niskiej temperatury (co możemy czasem rozpoznać po pojawianiu się smug na wyświetlaczu), wtedy rozwiązaniem jest po prostu etui z tworzywa sztucznego, które skutecznie odizoluje nasz sprzęt od mrozu, a do tego ochroni przed ewentualnym uszkodzeniem w przypadku niefortunnego wypadnięcia z kieszeni czy z ręki.

Jeśli natomiast telefon nie reaguje, gdyż nie czuje naszego dotyku przez grubą rękawicę, wtedy możemy zainwestować w specjalne rękawiczki dotykowe, które mają wplecione na końcówkach palców włókna o zdolności przewodzenia impulsów elektrycznych. Takie rękawice pozwolą korzystać z podstawowych funkcji smartfona bez wystawiania dłoni na chłód, jednak do bardziej precyzyjnych zadań warto zainwestować w rysik do smartfona, dzięki któremu będziemy w stanie bez problemu napisać wiadomość czy poszukać informacji w internecie nawet w rękawicach narciarskich.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

3 − trzy =