Samochód – kupno czy wypożyczenie?

Posiadanie samochodu to ogromna wygoda i komfort. Nie jest więc dziwne, że obecnie prawie w każdej rodzinie znajduje się przynajmniej jeden pojazd osobowy. Czasami jednak zakup auta mija się z celem, jeżeli nie korzystamy z niego zbyt często. Sprawdzamy w jakich sytuacjach lepiej jest kupić auto, a w jakich wynajmować.

Rzadkie wykorzystywanie

Jeżeli pojazdu używamy góra raz w tygodniu albo rzadziej, by przewieźć jakąś cięższą rzecz, to wynajem może być dobrym wyjściem z sytuacji. Zwłaszcza jeżeli mieszkamy w mieście, mamy łatwy dostęp do komunikacji zbiorowej czy taksówek. Wypożyczając samochód nie musimy martwić się ubezpieczeniem, przeglądami, naprawami i tak dalej. Odbieramy pojazd z placu, który jest od razu gotowy do jazdy. Dodatkowo w zależności od potrzeb, możemy wybrać różne rodzaje aut. Na stronie https://www.partnercars.com/ możemy obejrzeć przykładowe auta do wynajęcia, w ofercie jednej z wypożyczalni samochodów osobowych.

Codzienna jazda

Jeśli natomiast jeździmy samochodem codziennie i dodatkowo pokonujemy długie trasy, lepszym wyjściem będzie zakup. Trzeba jednak zrobić dokładny rachunek zysków i strat, ponieważ utrzymanie auta w dobrej kondycji to spore wydatki. Należy wziąć też pod uwagę koszt wykupienia ubezpieczenia OC, przeglądów technicznych, napraw, wymiany opon. Wszystko to sprawia, że nawet podczas wykonywania dłuższych tras kilka razy w miesiącu, wciąż lepszym wyjściem będzie wypożyczanie auta, niż jego zakup na własność. Dobry rachunek kosztów jest więc podstawą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

1 × jeden =