Samochód – kupno czy wypożyczenie?

Posiadanie samochodu to ogromna wygoda i komfort. Nie jest więc dziwne, że obecnie prawie w każdej rodzinie znajduje się przynajmniej jeden pojazd osobowy. Czasami jednak zakup auta mija się z celem, jeżeli nie korzystamy z niego zbyt często. Sprawdzamy w jakich sytuacjach lepiej jest kupić auto, a w jakich wynajmować.

Rzadkie wykorzystywanie

Jeżeli pojazdu używamy góra raz w tygodniu albo rzadziej, by przewieźć jakąś cięższą rzecz, to wynajem może być dobrym wyjściem z sytuacji. Zwłaszcza jeżeli mieszkamy w mieście, mamy łatwy dostęp do komunikacji zbiorowej czy taksówek. Wypożyczając samochód nie musimy martwić się ubezpieczeniem, przeglądami, naprawami i tak dalej. Odbieramy pojazd z placu, który jest od razu gotowy do jazdy. Dodatkowo w zależności od potrzeb, możemy wybrać różne rodzaje aut. Na stronie https://www.partnercars.com/ możemy obejrzeć przykładowe auta do wynajęcia, w ofercie jednej z wypożyczalni samochodów osobowych.

Codzienna jazda

Jeśli natomiast jeździmy samochodem codziennie i dodatkowo pokonujemy długie trasy, lepszym wyjściem będzie zakup. Trzeba jednak zrobić dokładny rachunek zysków i strat, ponieważ utrzymanie auta w dobrej kondycji to spore wydatki. Należy wziąć też pod uwagę koszt wykupienia ubezpieczenia OC, przeglądów technicznych, napraw, wymiany opon. Wszystko to sprawia, że nawet podczas wykonywania dłuższych tras kilka razy w miesiącu, wciąż lepszym wyjściem będzie wypożyczanie auta, niż jego zakup na własność. Dobry rachunek kosztów jest więc podstawą.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

jedenaście − 9 =