Manga – czym jest i jej charakterystyczne cechy
Czas wolny
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Manga – czym jest i jej charakterystyczne cechy

Manga to japońskie słowo, które oznacza „kapryśne”, bądź „przypadkowe” obrazki. Manga to komiksy i powieści graficzne, podobne do amerykańskiego pojęcia cartooningu. Pierwsze mangi pojawiły się na początku XIX wieku, ale dopiero w połowie XX wieku manga stała się popularną formą sztuki w Japonii. W rzeczywistości dopiero po II wojnie światowej w kraju nastąpiła eksplozja artystów mangi, którzy do 1960 roku produkowali ponad 1000 tytułów rocznie. Najważniejszą cechą mangi jest jej charakterystyczny, wyróżniający styl.

Czym się przejawia styl mangi oraz popularne gatunki?

Mangi są zwykle wydawane w czerni i bieli, choć niektóre są drukowane w kolorze. Zazwyczaj mają duże oczy, małe nosy i usta oraz małe ciała. Twarze bohaterów wyglądają jak lalki.

Fabuły opowieści mangowych to często komedie romantyczne o młodych ludziach z codziennymi problemami, takimi jak związki, życie szkolne i zatrudnienie. Zawierają one również historie grozy i opowieści science fiction, które dotyczą robotów lub obcych najeżdżających Ziemię.

Jednym z najpopularniejszych gatunków mangi jest shojo (wymawiane show-joe), co tłumaczy się jako „komiksy dla dziewcząt”. Historie shojo manga koncentrują się na postaciach kobiecych, które są zwykle nastolatkami lub młodymi dorosłymi, którzy stawiają czoła wyzwaniom, takim jak zakochanie się lub radzenie sobie z rozwodem rodziców.

Osoby zainteresowane zakupem takiej formy komiksu, mogą zapoznać się z bogatym zbiorem zawartym pod adresem https://pointgames.pl/japonskie-komiksy-manga,c52,pl.html.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
„Na dziś może Casio?” – o modzie na zegarki
„Na dziś może Casio?” – o modzie na zegarki
Jeśli ktoś zapytałby nas, do czego służy zegarek, logiczną odpowiedzią byłoby stwierdzenie, że do pomiaru czasu. W znacznej większości przypadków […]
Pustaki szalunkowe – Dlaczego są tak popularne w budownictwie?
Pustaki szalunkowe – Dlaczego są tak popularne w budownictwie?
Pustaki szalunkowe wykonane są z wysokiej jakości stali. Stosowane są do tymczasowego wsparcia podczas prac budowlanych i konserwatorskich. Bloki szalunkowe […]
Co zrobić, aby zminimalizować straty w układach pneumatycznych?
Mimo wielu oczywistych zalet układów pneumatycznych oraz elektropneumatycznych ich wykorzystywanie wiąże się z pewnymi wydatkami. Podstawowym kosztem produkcyjnym jest wytworzenie […]
Ostatnie wpisy