Manga – czym jest i jej charakterystyczne cechy
Czas wolny
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Manga – czym jest i jej charakterystyczne cechy

Manga to japońskie słowo, które oznacza „kapryśne”, bądź „przypadkowe” obrazki. Manga to komiksy i powieści graficzne, podobne do amerykańskiego pojęcia cartooningu. Pierwsze mangi pojawiły się na początku XIX wieku, ale dopiero w połowie XX wieku manga stała się popularną formą sztuki w Japonii. W rzeczywistości dopiero po II wojnie światowej w kraju nastąpiła eksplozja artystów mangi, którzy do 1960 roku produkowali ponad 1000 tytułów rocznie. Najważniejszą cechą mangi jest jej charakterystyczny, wyróżniający styl.

Czym się przejawia styl mangi oraz popularne gatunki?

Mangi są zwykle wydawane w czerni i bieli, choć niektóre są drukowane w kolorze. Zazwyczaj mają duże oczy, małe nosy i usta oraz małe ciała. Twarze bohaterów wyglądają jak lalki.

Fabuły opowieści mangowych to często komedie romantyczne o młodych ludziach z codziennymi problemami, takimi jak związki, życie szkolne i zatrudnienie. Zawierają one również historie grozy i opowieści science fiction, które dotyczą robotów lub obcych najeżdżających Ziemię.

Jednym z najpopularniejszych gatunków mangi jest shojo (wymawiane show-joe), co tłumaczy się jako „komiksy dla dziewcząt”. Historie shojo manga koncentrują się na postaciach kobiecych, które są zwykle nastolatkami lub młodymi dorosłymi, którzy stawiają czoła wyzwaniom, takim jak zakochanie się lub radzenie sobie z rozwodem rodziców.

Osoby zainteresowane zakupem takiej formy komiksu, mogą zapoznać się z bogatym zbiorem zawartym pod adresem https://pointgames.pl/japonskie-komiksy-manga,c52,pl.html.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Co ułatwi pracę myśliwego?
Co ułatwi pracę myśliwego?
Odzież i niezbędne akcesoria Wybierając się na polowanie, należy pamiętać o odpowiedniej odzieży oraz niezbędnych akcesoriach. Pracę myśliwego znacząco ułatwić […]
Wycena auta – jak to zrobić, od czego zależy?
Wycena auta – jak to zrobić, od czego zależy?
Właściwa wycena samochodu to podstawowa czynność, którą należy wykonać przed sprzedażą pojazdu. Należy zrobić to dokładnie, aby nie stracić na […]
Jaką rolę odgrywa gaz dodawany do klimatyzacji?
Jaką rolę odgrywa gaz dodawany do klimatyzacji?
Gaz dodawany do klimatyzacji to temat, który wszyscy musimy zrozumieć. Jest tak dlatego, że ważne jest, abyśmy wszyscy wiedzieli, czym […]
Ostatnie wpisy