Jak się przygotować do długiej trasy rowerowej?

Aktywność fizyczna jest niezwykle istotna. Nie tylko poprawia stan zdrowia, posiada również niesamowicie pozytywny wpływ na nastrój. Obniża także prawdopodobieństwo wystąpienia wielu chorób. Jeden z najpopularniejszych sportów to oczywiście jazda na rowerze. Jak jednak przygotować się do dłuższej wyprawy?

Zadbać o podstawy

Przede wszystkim należy sprawdzić, czy posiadany sprzęt poradzi sobie z zaplanowaną trasą. Jeżeli nie, to wypożyczalnia rowerów Gołubie oferuje sporą ilość rozmaitych możliwości. Następnie trzeba sprawdzić stan techniczny – na dłuższe wyprawy powinien być jak najlepszy. Przede wszystkim nic nie może skrzypieć, hamulce mają cechować się pełną sprawnością, a koła zostać odpowiednio napompowane. Mało jest bowiem bardziej koszmarnych rzeczy niż niespodziewana awaria na środku trasy.

Niezbędne wyposażenie

Plecak sprawdzi się w takiej sytuacji idealnie, gdyż nie zsuwa się ciągle z ramienia jak torebka. Ponadto równomiernie obciąża oba ramiona, przez co nie doprowadzi do bólu pleców. Należy zapakować do niego odpowiednią ilość wody, a także drobne przekąski. Mowa tu chociażby o kanapkach, owocach lub batonikach proteinowych. Po długiej trasie rowerowej można szybko zgłodnieć, a niekoniecznie będzie się mijało jakiś sklep lub lokal. Jeżeli planuje się postój w konkretnym miejscu, warto zabrać koc, aby móc na nim usiąść. Niezbędna jest też apteczka z środkiem odkażającym, plastrami, bandażami i podstawowymi lekami, takimi jak chociażby paracetamol i krople żołądkowe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

trzy × 1 =