Koncentratory tlenu – jaki wybrać?
Zdrowy styl życia
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Koncentratory tlenu – jaki wybrać?

Koncentrator tlenu znacząco wpływa na poprawę jakości życia pacjenta. Dzięki jego obecności, nie jest zdany na długie pobyty w szpitalu. Może za to przebywać w domu w otoczeniu rodziny i przyjaciół. Jak działają koncentratory tlenu? Odpowiedź na to pytanie znajdziesz w poniższym artykule.

Dla kogo?

Tlenoterapia stosowana jest w leczeniu przewlekłych chorób, takich jak, między innymi, niewydolność krążenia, rak płuc, mukowiscydoza czy astma. Urządzenie umożliwia pacjentowi przebywanie w domu. Przenośny koncentrator tlenu jest lekki i stosunkowo mały, ponadto z powodzeniem może pracować na akumulatorze, co zwiększa mobilność wśród chorych. O tym, czy pacjent kwalifikuje się do leczenia tym przyrządem decyduje lekarz specjalista.

Tlenoterapia znacznie poprawia jakość życia osób cierpiących na zaburzenia lub niewydolność oddychania, ogranicza występowanie nawrotów infekcji górnych dróg oddechowych, a co najważniejsze – umożliwia skuteczne leczenie bez konieczności hospitalizacji, chyba, że stan chorego się pogarsza i niezbędny jest stały nadzór lekarza, który opiekuje się pacjentem.

Jak leczyć niewydolności oddychania?

Koncentrator tlenu to urządzenie elektryczne, które zagęszcza tlen z powietrza. Dzięki zwiększeniu stężenia tlenu w pęcherzykach płucnych ograniczamy ryzyko niedotlenienia organizmu. Dużą zaletą, że koncentratorów tlenu jest to, że mogą pracować 24 godziny na dobę i dają pacjentowi większą swobodę i niezależność, pozwalając na opuszczanie domu.

Zalety posiadania urządzenia przenośnego

Nowe technologie wpływają na komfort życia pacjentów. Pozwalają im na większą aktywność i samodzielność również poza domem. Dzięki temu pacjenci lepiej znoszą leczenie. Tlenoterapia dzięki zastosowaniu przenośnych urządzeń nie tylko pomaga nam walczyć z chorobą, ale również, pozytywnie wpływa na naszą kondycję psychiczną. Istnieje możliwość wypożyczenia koncentratora tlenu lub zakup własnego.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Wizytówka – co warto wiedzieć?
Wizytówka – co warto wiedzieć?
Wizytówki są pierwszą rzeczą, którą ludzie widzą, gdy cię spotykają. Mogą one wywrzeć trwałe wrażenie na Twoich potencjalnych klientach i […]
Zaufany serwis maszyn przemysłowych – co powinien oferować?
Zaufany serwis maszyn przemysłowych – co powinien oferować?
Jeśli chodzi o maszyny i urządzenia przemysłowe, ważne jest, abyś znalazł zaufanego usługodawcę, który zapewni wysoką jakość wykonania, terminową realizację […]
Gdzie i w jakim celu stosowane są stycznik?
Gdzie i w jakim celu stosowane są stycznik?
Styczniki mają szerokie zastosowanie w przemyśle i w elektrotechnice. Wykorzystuje się je na przykład w układach zabezpieczających silnik, a także […]
Ostatnie wpisy