Koncentratory tlenu – jaki wybrać?

Koncentrator tlenu znacząco wpływa na poprawę jakości życia pacjenta. Dzięki jego obecności, nie jest zdany na długie pobyty w szpitalu. Może za to przebywać w domu w otoczeniu rodziny i przyjaciół. Jak działają koncentratory tlenu? Odpowiedź na to pytanie znajdziesz w poniższym artykule.

Dla kogo?

Tlenoterapia stosowana jest w leczeniu przewlekłych chorób, takich jak, między innymi, niewydolność krążenia, rak płuc, mukowiscydoza czy astma. Urządzenie umożliwia pacjentowi przebywanie w domu. Przenośny koncentrator tlenu jest lekki i stosunkowo mały, ponadto z powodzeniem może pracować na akumulatorze, co zwiększa mobilność wśród chorych. O tym, czy pacjent kwalifikuje się do leczenia tym przyrządem decyduje lekarz specjalista.

Tlenoterapia znacznie poprawia jakość życia osób cierpiących na zaburzenia lub niewydolność oddychania, ogranicza występowanie nawrotów infekcji górnych dróg oddechowych, a co najważniejsze – umożliwia skuteczne leczenie bez konieczności hospitalizacji, chyba, że stan chorego się pogarsza i niezbędny jest stały nadzór lekarza, który opiekuje się pacjentem.

Jak leczyć niewydolności oddychania?

Koncentrator tlenu to urządzenie elektryczne, które zagęszcza tlen z powietrza. Dzięki zwiększeniu stężenia tlenu w pęcherzykach płucnych ograniczamy ryzyko niedotlenienia organizmu. Dużą zaletą, że koncentratorów tlenu jest to, że mogą pracować 24 godziny na dobę i dają pacjentowi większą swobodę i niezależność, pozwalając na opuszczanie domu.

Zalety posiadania urządzenia przenośnego

Nowe technologie wpływają na komfort życia pacjentów. Pozwalają im na większą aktywność i samodzielność również poza domem. Dzięki temu pacjenci lepiej znoszą leczenie. Tlenoterapia dzięki zastosowaniu przenośnych urządzeń nie tylko pomaga nam walczyć z chorobą, ale również, pozytywnie wpływa na naszą kondycję psychiczną. Istnieje możliwość wypożyczenia koncentratora tlenu lub zakup własnego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

5 × trzy =