Jak podolog może pomóc w prawidłowej pielęgnacji paznokci?

Podologia jest gałęzią kosmetologii zajmującą się schorzeniami stóp. Podolog łączy w sobie wiedzę i doświadczenie z dziedziny ortopedii, flebologii, dermatologii, neurologii i osteologii. Zajmuje się zarówno skórą stóp, jak i płytką paznokciową. Jego umiejętności i kompetencje pomagają w uzyskaniu pięknych, zdrowych i zadbanych paznokci.

Z jakimi dolegliwościami warto się udać do gabinetu podologa?

Do specjalisty podologa możemy się wybrać zarówno z poważnymi schorzeniami, takimi jak stopa cukrzycowa czy infekcje bakteryjne i grzybicze, jak i z drobniejszymi, ale uciążliwymi problemami: wrastającym paznokciem, odciskami czy pękającymi piętami. Jeśli niepokoi kształt naszej płytki paznokciowej, również warto skonsultować to z podologiem. Specjalista z tej dziedziny diagnozuje i leczy paznokcie rurkowate (wkręcające się), pogrubione, wrastające oraz odklejającą się płytkę paznokciową. Zajmuje się też rekonstrukcją zniszczonych lub usuniętych paznokci.

Wizyta u podologa – pierwszy krok do paznokci idealnych

Wszelkie zniekształcenia płytki i choroby stóp negatywnie wpływają na estetykę tej części ciała. Wizyta u podologa to podstawowy element prawidłowej pielęgnacji. Po skorygowaniu kształtu paznokci i wyleczeniu schorzeń skóry warto sięgnąć po profesjonalne kosmetyki, takie jak preparaty regulujące pH paznokcia, bazy odżywiające i nawilżające oraz lakiery, dostępne m.in. na witrynie https://emedical24.pl/produkty-marki-opi. Wybierajmy sprawdzone produkty z atestem, spełniające wymagania dotyczące jakości i bezpieczeństwa. Dzięki temu nasze paznokcie będę nie tylko piękne i zadbane, ale też odżywione i zdrowe.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

pięć + osiemnaście =