Implanty zębów – kiedy się na nie zdecydować?

Co to implant stomatologiczny?

Implanty stomatologiczne są wykonane z tytanu, metalu, który od dziesięcioleci jest używany do produkcji sztucznych stawów. Implant jest umieszczany w kości szczęki, gdzie łączy się z kością, tworząc stabilną podstawę dla zastępujących go zębów.

Kiedy stosuje się implanty zębowe?

Implanty stomatologiczne mogą być stosowane jako samodzielne uzupełnienia lub w połączeniu z innymi uzupełnieniami, takimi jak korony i mosty. Najczęściej stosuje się je do uzupełnienia brakujących zębów, ale można je również wykorzystać do zakotwiczenia protez.

Gdy brakuje zębów, jama ustna traci zdolność do prawidłowego funkcjonowania. Bez zęba kotwiczącego pozostałe zęby mogą przesunąć się w puste miejsce i zacząć się wzajemnie wypierać (wada zgryzu). W przypadku utraty kilku zębów jednocześnie mówi się o edentulizmie (braku zębów), co często prowadzi do poważnych problemów zdrowotnych, takich jak niedożywienie i złe przyjmowanie pokarmów z powodu trudności w przeżuwaniu pokarmów.

Implanty są również stosowane jako część leczenia ortodontycznego, gdy nie ma wystarczająco dużo miejsca na tradycyjny aparat ortodontyczny, ponieważ zapewniają stabilną podstawę do przesuwania zębów w prawidłowym ułożeniu. Implanty mogą być również stosowane w połączeniu z aparatem ortodontycznym poprzez dodanie śrub retencyjnych do implantu podczas leczenia ortodontycznego, co pozwala im utrzymują swoją pozycję po zdjęciu aparatu ortodontycznego.

Implanty mogą być również stosowane w połączeniu z protezami, aby zapewnić bardziej stabilne i bezpieczne dopasowanie, co zmniejsza ryzyko dostania się pokarmu pomiędzy aparat a dziąsła podczas żucia.

Jeśli pomimo utraty zęba lub jego słabej kondycji nadal chcemy cieszyć się pełnym uśmiechem warto zainwestować w implanty zębów Kraków jest odpowiednim miastem do tego typu leczenia ze względu na wielu specjalistów w tego typu zabiegach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

cztery × 2 =