Trenażer eliptyczny – co to za sprzęt?

W ostatnim czasie coraz więcej osób decyduje się na zakup trenażera eliptycznego. Zaliczany jest on do kategorii orbitreków, czyli urządzeń treningowych z wbudowanym kołem zamachowym w przedniej części. Podstawowa różnica polega jednak na tym, że trenażer gwarantuje taki przebieg ruchu, który nadmiernie nie obciąża stawów. Funkcjonalne modele posiada w swoim asortymencie m.in. sklep online: https://matmarco-fitshop.pl/pl/c/Trenazery-eliptyczne/18.

Prosty sposób na bezpieczne wysmuklenie sylwetki

Trenażery eliptyczne są coraz chętniej wybierane przez osoby aktywne przede wszystkim dlatego, że zapewniają zrównoważony trening ciała – aktywujący niemal wszystkie grupy mięśniowe (zwłaszcza biodrowo-lędźwiowe, czworogłowe i dwugłowe ud, proste i skośne brzucha oraz pośladkowe). Wykonywane na nich ruchy stanowią doskonałe połączenie biegania, jazdy na rowerze, nordic walkingu, czy jazdy na nartach biegowych. W tym przypadku nogi ćwiczącego poruszają się zawsze po delikatnie spłaszczonej elipsie wyznaczonej przez sprzęt.

Ogromną zaletą wynikającą z użytkowania omawianego urządzenia jest niewielkie obciążenie  zarówno stawów kolanowych, jak i biodrowych. Ruch odbywa się bowiem bez odrywania stopy od punktu podparcia, co skutkuje znacznym ograniczeniem niepożądanych wstrząsów i tzw. sił reakcji podłoża. Trenażer eliptyczny z pewnością pomoże nam szybko zrzucić zbędne kilogramy, wymodelować całą sylwetkę i zwiększyć wydolność organizmu. Warto postawić na model z funkcją zapisywania danych treningowych, dużą liczbą programów, regulowaną długością kroków i masą zamachową wynoszącą do 12 kg.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

19 − 2 =