Gdzie szukać pomocy w związku z długami?

Jeśli zmagasz się z długami, może Cię kusić, by spróbować poradzić sobie z nimi na własną rękę. W rzeczywistości jednak radzenie sobie z długami może być o wiele bardziej skomplikowane niż się wydaje, zwłaszcza jeśli ściga Cię wielu wierzycieli.

Jeśli czujesz się przytłoczony długiem, istnieje kilka opcji, które pomogą Ci się z nim uporać. 

Plany zarządzania długiem

Plan zarządzania długiem (DMP) to formalna umowa pomiędzy Tobą a Twoimi wierzycielami, w której zgadzają się oni na przyjmowanie częściowych płatności w określonym czasie. Kwota, którą można spłacać co miesiąc, jest ustalana przez poszczególnych wierzycieli i musi być dla Państwa przystępna. W ramach DMP wierzyciele zazwyczaj zgadzają się na obniżenie oprocentowania lub rezygnują z opłat za opóźnienia w płatnościach.

Bankructwo 

Postępowanie upadłościowe pozwala osobom, które nie są w stanie spłacić swoich długów, na ich anulowanie bez konieczności zwrotu jakichkolwiek należnych pieniędzy. Bankructwo nie jest jednak opcją dla każdego i powinno być rozważane tylko w ostateczności, jeśli wszystkie inne sposoby zostały wyczerpane, a dłużnik nadal nie ma możliwości spłacenia swoich długów.

Chcąc skorzystać z odpowiedniego wymiaru usługi, można skierować się po pomoc do następującej strony internetowej: https://wyzerujdlugi.pl/.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

6 − pięć =