Jak uzyskać kredyt na mieszkanie?

Zdecydowana większość osób kupuje nowe mieszkanie na kredyt. Bardzo mało osób jest w stanie zaoszczędzić kilkaset tysięcy złotych, aby kupić sobie nieruchomość. Kredyty hipoteczne są oferowane w każdym banku, więc dostęp do nich jest niezwykle łatwy. Jednakże są to tylko pozory, że taki kredyt można łatwo dostać. Oczywiście można otrzymać kredyt hipoteczny w Kielcach już po złożeniu wniosku w pierwszym banku, ale zawsze dobrze jest się wcześniej przygotować i poznać swoje szanse na pozytywne rozpatrzenie wniosku w konkretnej placówce. Wbrew pozorom każdy bank sprawdza klientów inaczej, a także w inny sposób liczy choćby zdolność kredytową.

O czym trzeba wiedzieć przed złożeniem wniosku?

Przede wszystkim przy kredytach hipotecznych pomocne będzie znalezienie doradcy, który pomoże w uzyskaniu kredytu na wybrane mieszkanie. Więcej informacji o kredytach można znaleźć tutaj https://kompasfinansowy.eu/oferta-kredytowa-kielce/. Natomiast zawsze bank będzie żądał od klienta informacji o dochodach, zobowiązaniach czy historii kredytowej oraz ewentualnym zadłużeniu. Przy kredytach mieszkaniowych ważna jest też sama nieruchomość.

Warto mieć ze sobą ofertę od dewelopera czy ofertę mieszkania z drugiej ręki, a nawet wycenę od rzeczoznawcy na temat samej nieruchomości. W kredycie hipotecznym nieruchomość stanowi niejako gwarancję, że kredytobiorca spłaci kredyt, dlatego jej wartość, stan prawny czy nawet stan techniczny może odgrywać ważną rolę przy rozpatrywaniu wniosku. Nie można też zapomnieć, że obecnie trzeba posiadać 20% wartości nieruchomości jako wkład własny.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

dziewiętnaście + 10 =