Jakie muszą być kamery do monitoringu

Monitoring to instalacja, która spełnia bardzo ważną funkcję przy wielu budynkach użyteczności publicznej, jak i domach prywatnych. Jego najważniejszą częścią i zasadniczym elementem są oczywiście kamery, od których to w głównej mierze zależy jakość i prawidłowe wywiązywanie się systemu z powierzonych zadań.

Na rynku istnieją jednak różne rodzaje kamer, produkowane przez wiele marek. Mogą one różnić się od siebie wieloma parametrami i szczegółami. Na które z nich więc powinno się zwrócić największą uwagę oraz jaka tak właściwie powinna być kamera do monitoringu?

Kamery do monitoringu

Zadaniem kamery jest oczywiście monitorowanie konkretnego obszaru, w celu zabezpieczenia mienia. Kamery do monitoringu powinny przede wszystkim nagrywać obraz w dobrej jakości, a więc stosunkowo wysokiej rozdzielczości. Dobrze sprawdzi się tradycyjna technologia analogowej telewizji przemysłowej, czyli CCTV, która wciąż stosowana jest w bardzo dużym stopniu. Tego typu kamery nadają się zarówno do monitorowania przestrzeni otwartych, jak i zamkniętych. Obecnie częściej są to kamery IP, które umożliwiają dostarczanie obrazu w full HD. Zalicza się do nich również kamera bcs.

Poza tym, kamery powinny dobrze odzwierciedlać przestrzeń. Reszta zależy tylko od indywidualnych potrzeb oraz wymagań. Podczas wyboru kamery trzeba sobie odpowiedzieć m.in na pytanie ,czy ma ona przekazywać obraz szczegółowy, lub też ogólny, czy też jak duża powierzchnia ma być przez nią objęta. Warto wspomnieć również o tym, że kamera musi być trwała i odporna na niekorzystne warunki atmosferyczne, szczególnie gdy zamontowana jest na zewnątrz. Oczywiście cały system musi być wyposażony w rejestrator od solidnego producenta, chociażby w rejestrator dahua.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

jedenaście + 17 =