Na jakich zasadach bierze się kredyt hipoteczny?

Kredyty hipoteczne to w obecnych czasach jedyna możliwość, by rozpocząć samodzielne dorosłe życie. Jeżeli nie chcemy wynajmować mieszkania lub domu, lepszym pomysłem jest wzięcie takiej pożyczki na kilkanaście lub kilkadziesiąt lat. Wtedy możemy mieszkanie kupić, albo dom wybudować zgodnie z własnym pomysłem. Sprawdźmy w jaki sposób można uzyskać taki kredyt.

Pożyczka w banku

Najbardziej oczywistą kwestią jest zgłoszenie się po kredyt hipoteczny do banku. We wniosku musimy podać na co konkretnie chcemy wydać pieniądze, które uzyskamy z pożyczki. Podajemy więc jaki lokal chcemy kupić, jego metraż, wartość i tym podobne. Oprócz tego należy również zawrzeć informację o swoich dochodach, o tym czy mamy rodzinę i tak dalej. Na przytoczonej stronie https://robertsierant.pl/kredyty-hipoteczne/ możemy sprawdzić jak wygląda formularz wniosku kredytowego, a także otrzymać na adres e-mail symulację kredytu hipotecznego.

Pożyczka pozabankowa

W Polsce coraz bardziej rozwija się również rynek kredytów, które udzielane są przez inne podmioty niż banki. Coraz częściej oferują również kredyty hipoteczne. Niejednokrotnie jest to dobre wyjście z sytuacji, gdy żaden bank nie chce zaproponować nam korzystnych warunków.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

9 − 1 =