Rehabilitacja w domu – jak nie wydać majątku

Całkowity powrót do zdrowia po urazie, chorobie lub operacji jest zazwyczaj bardzo czasochłonne i wymaga sporego zaangażowania – zarówno ze strony pacjenta, jak również lekarzy prowadzących. W większości przypadków konieczne jest rehabilitacja, która pomaga odzyskać sprawność i powrócić do jak najlepszej formy pacjenta. Zazwyczaj na rehabilitację refundowaną przez NFZ czeka się dość sporo (nawet do kilku miesięcy), a jej ilość nie jest wystarczająca dla każdego pacjenta. Dlatego też bardzo ważna jest rehabilitacja we własnym domu do której większość lekarzy namawia praktycznie każdego pacjenta.

Rehabilitacja w domowym zaciszu – jak nie wydać na nią majątku?

Rehabilitacja w domu wiąże się zazwyczaj z dość sporymi kosztami na które z pewnością nie każdy może sobie swobodnie pozwolić. Istnieje jednak szereg pomysłów, które mogą pozwolić zaoszczędzić nieco pieniędzy. Z pewnością nie warto jest kupować nowego sprzętu rehabilitacyjnego, ponieważ należy za niego zapłacić kolosalne sumy pieniędzy. W większości miast między innymi przy szpitalach ale nie tylko działa wypożyczalnia sprzętu medycznego – Słupca. Za niewielką opłatą można w niej wypożyczyć niezbędne do rehabilitacji przyrządy.

Bardzo dużą część ćwiczeń każdy pacjent może samodzielnie lub z pomocą osoby bliskie wykonywać w domu. Przed rozpoczęciem jednak takich ćwiczeń warto zapytać się o radę i cenne wskazówki fizjoterapeuty lub profesjonalnego rehabilitanta, tak aby nie popełniać błędów oraz sprawić, że rehabilitacja będzie w pełni efektywne i zdrowa dla całego organizmu. Ofertę wypożyczenia takiego sprzętu można znaleźć na http://medistuff.pl/kontakt/wielkopolskie/.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

4 + cztery =