Jak wzmocnić rękę po złamaniu?

W każdym wieku może dojść do złamania ręki. Przyczyny takiego uszkodzenia ciała bywają różne. Nieuwaga, nieszczęśliwy upadek, sport, uczestnictwo w wypadku. Kiedy dochodzi do przerwania tkanki kostnej, konieczne staje się włożenie ręki w gips, celem usztywnienia jej. Przez kilka tygodni, kończyna pozostaje unieruchomiona, co skutkuje jej osłabieniem, a czasami nawet zanikiem umiejętności wykonywania niektórych ruchów. Co zrobić, kiedy po zdjęciu gipsu ręka potrzebuje wzmocnienia? Z pomocą przychodzi przychodnia rehabilitacyjna w Lublinie. Tam, pod okiem doświadczonych specjalistów, będziesz mógł zadbać o swój powrót do pełnej sprawności.

Zapisz się na zajęcia lub odwiedź specjalistę

W zależności od wieku, dostępne są różne metody rehabilitacji i ćwiczeń fizjoterapeutycznych, mających wzmocnić kończyny po złamaniu. Przykładowo, rehabilitacja dzieci w Lublinie może się odbywać indywidualnie lub w większej grupie. Jeżeli czujesz taką potrzebę (i masz możliwość), możesz się zapisać na zajęcia rehabilitacyjne, na których pod okiem specjalisty będziesz wracać do pełnej sprawności ruchowej.

Jeśli jednak nie masz ochoty na chodzenie na konkretne zajęcia, możesz udać się na konsultację z fizjoterapeutą lub rehabilitantem. Podczas takiego spotkania dowiesz się, jakie ćwiczenia powinieneś wykonywać, aby wzmocnić osłabione mięśnie i szybko wrócić do zdrowia. Wybierając takie rozwiązanie, będziesz mógł ćwiczyć w domu, samodzielnie prowadząc rehabilitację. Ważne jednak, abyś po określonym przez specjalistę czasie, pojawił się na wizycie kontrolnej, która pozwoli stwierdzić, czy mięśnie się odpowiednio wzmacniają. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

siedemnaście + 19 =