Jakie środki i zabiegi mogą służyć poprawie i odbudowie naszej skóry?
Zdrowy styl życia
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jakie środki i zabiegi mogą służyć poprawie i odbudowie naszej skóry?

Do poprawy i przywrócenia kondycji skóry możesz wykorzystać wiele różnych narzędzi kosmetycznych. Jednym z nich są biostymulatory.

Oprócz nawilżania i odżywiania skóry, urządzenia te mogą również poprawić jej elastyczność. Pomagają organizmowi szybciej naprawiać uszkodzone tkanki, regenerować nowe komórki i pobudzać krążenie krwi w miejscu, w którym są stosowane.

Istnieje kilka rodzajów biostymulatorów:

Laseroterapia 

Ten rodzaj zabiegu polega na skierowaniu wiązki światła na problematyczne miejsca na twarzy. Pomaga im szybciej się zagoić poprzez stymulację produkcji kolagenu, który wzmacnia strukturę Twojej skóry. Metoda ta jest zalecana dla osób z bliznami potrądzikowymi, rozstępami, bliznami po oparzeniach itp. Można ją stosować zarówno w pomieszczeniach, jak i na zewnątrz, w zależności od tego, jaki obszar chcemy poddać zabiegowi (twarz czy ciało).

Terapia ultradźwiękowa

Ten typ jest podobny do terapii laserowej, ale wykorzystuje fale dźwiękowe zamiast fotonów do leczenia problemów skórnych. Różnica między nimi polega na tym, że fale ultradźwiękowe wnikają głębiej w tkankę, podczas gdy lasery oddziałują tylko na jej powierzchnię. Terapia ultradźwiękowa jest uważana za jedną z najskuteczniejszych metod leczenia cellulitu, ponieważ poprawia krążenie krwi w tkankach tłuszczowych, dzięki czemu stają się one mniej widoczne poprzez poprawę krążenia i dotlenienia komórek. 

Niektóre badania wykazały, że terapia ultradźwiękowa może również poprawić drenaż limfatyczny, który pomaga usunąć płyn z organizmu. Urządzenie emituje fale dźwiękowe, które wnikają głęboko w skórę i tłuszcz. Jest to bezpieczne dla wszystkich rodzajów skóry, z wyjątkiem tych, którzy mają urządzenie ultradźwiękowe w domu.

Ponadto jako biostymulatory można przyjmować też różne preparaty o których więcej można się dowiedzieć pod następującym adresem internetowym https://pimik.pl/biostymulatory-tkankowe-w-medycynie-estetycznej/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Nowoczesne metody ochrony telefonu
Nowoczesne metody ochrony telefonu
Smartfony wprowadziły do naszego życia zupełnie nową jakość. Są one właściwie komputerami osobistymi, które możemy wygodnie nosić w kieszeni. Ponieważ […]
Kilka pomysłów na nieszablonowy pokój dla dziecka
Kilka pomysłów na nieszablonowy pokój dla dziecka
Pokój jest dla dziecka zarówno miejscem nauki, jak i zabawy. Z tego powodu powinien być on nie tylko praktyczny, ale […]
Czego nie może zabraknąć na Twoim weselu?
Czego nie może zabraknąć na Twoim weselu?
Ślub to dzień, który wyznacza początek nowego, wspólnego życia. Ale zanim zaczniesz planować, ważne jest, aby wiedzieć, czego nie może […]
Ostatnie wpisy