Dziecięce choroby oczu

Wzrok to bardzo ważny zmysł. Dzięki temu narządowi możliwe jest odbieranie bodźców wizualnych, jak również swobodne poruszanie się i komfortowe funkcjonowanie na co dzień. Na zdrowy wzrok wpływ ma wiele zewnętrznych oraz wewnętrznych czynników. Wady genetyczne oraz pewne sytuacje zewnętrzne mogą doprowadzić do zaburzeń związanych ze wzrokiem, jak również jego utratą. Jakie są najczęściej zauważalne wady wzroku wieku dziecięcego? Jak je zdiagnozować? Jakie metody leczenie dają widoczne efekty?

Częste wady wzroku i dzieci

Niezależnie od przyczyny powinny być one leczone natychmiastowo po trafnej diagnozie oraz regularnie kontrolowane. Do najczęściej spotykanych wad, które ujawniają się w wieku dziecięcym należą:

  • krótkowzroczność – powstanie niewyraźnych obrazów oraz zaburzenia ostrości widzenia, spowodowane skupieniem wpadającego światła przed siatkówką oka;
  • nadwzroczność – zazwyczaj uwarunkowana genetycznie, objawiająca się mrużeniem oczu, częstym zapaleniem spojówek czy niechęcią dziecka do aktywności, takich jak malowanie, kolorowanie, oglądanie, czytanie książek;
  • astygmatyzm – niezborność oka, która związana jest z nieprawidłową krzywizną rogówki. Widziany obraz może być nienaturalnie rozciągnięty i widziany niewyraźnie.

Okulista dziecięcy Chorzów to profesjonalny gabinet, który zapewni każdemu dziecku fachową obsługę, jak również trafnie oceni i zdiagnozuje wrodzone lub nabyte wady wzroku. Fachowcy posługują się nowoczesnymi metodami i narzędziami, które podwyższają skuteczność badań i terapii.

Techniki korekcji wzroku

Jedną ze znanych i popularnych metod leczenia jest zastosowanie ortokorekcji, a więc techniki dającej szybkie i wielce skuteczne efekty. W terapii wykorzystuje się specjalnie dobrane, najnowszej technologii, twarde, gazoprzepuszczalne soczewki ortokorekcyjne. Produkty te zakłada się na noc, aby w dzień móc postrzegać obraz bez użycia dodatkowych akcesoriów wspomagających.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cztery × jeden =