Dlaczego warto zachęcać dziecko do ruchu?

Co do wpływu sportu na zdrowie człowieka nie ma żadnej wątpliwości. Właśnie dlatego dbanie o dobrą kondycję powinno rozpocząć się jak najwcześniej. Zachęcając dziecko do ruchu można wypracować zdrowe nawyki już w dzieciństwie, gdy organizm najbardziej podatny jest na naukę. Co jednak zrobić, gdy maluch woli zostać w domu, zamiast spędzać czas na świeżym powietrzu?

Aktywne dziecko to zdrowe dziecko

Maluch, który już od pierwszych dni swojego życia wykazuje zainteresowanie sportem powinien stanowić powód do dumy rodziców. Nawet najdrobniejszy ruch jest ważny dla młodego człowieka – pomaga w prawidłowym rozwoju postawy ciała, w rozwoju mięśni, czy ogólnej wydolności organizmu. Pomocny jest także w zachowaniu prawidłowej masy ciała – w diecie dziecka najczęściej znajduje się bowiem bardzo dużo słodyczy, które bez odpowiedniej dawki ruchu mogą prowadzić do tycia. Nawet kilkuletnim maluchom warto kupić rowery dla dzieci bez pedałów, które nie tylko pomogą im w późniejszej nauce jazdy, lecz także wypracują siłę mięśni oraz poprawią koordynację ruchową.

Kiedy pasja zamienia się w nudę

Co jednak zrobić, gdy pociecha szybko nudzi się konkretnym sportem, w tym przypadku jazdą na rowerze i nie chce wychodzić z domu? Wówczas przydatne są akcesoria na rower dla dzieci – pomogą utrzymać uwagę malucha na zakupionym wcześniej sprzęcie. Regularne dokupowanie kasku, ochraniaczy, a nawet ciekawych dzwonków rowerowych z pewnością zachęci dziecko do dalszej aktywności fizycznej na świeżym powietrzu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

trzy × 2 =