Najczęstsze problemy z rozrusznikami

Rozrusznik to niezbędny element każdego samochodu – w końcu to on odpowiada za uruchamianie silnika. Co jednak zrobić, kiedy ta część ulegnie uszkodzeniu? Oto kilka najpopularniejszych awarii rozrusznika.

Co zrobić w przypadku awarii rozrusznika?

Kiedy mamy pewność, że nasz rozrusznik uległ awarii, możemy oddać go do naprawy. Nie zawsze jednak jest to dla nas opłacalne finansowo, czasem także rozrusznik może być zbyt zniszczony i konieczne będzie zamontowanie nowego. Warto wtedy zamówić nowy rozrusznik w sklepie stacjonarnym lub internetowym, np. https://www.shop.bendiks.pl/. Jeśli mamy możliwość, możemy wymienić go samodzielnie, dzięki czemu zaoszczędzimy sporą ilość pieniędzy.

Objawy uszkodzonego rozrusznika

Awarie rozrusznika występują najczęściej zimową porą. Nie zawsze jednak winą jest niska temperatura. Jakie usterki rozrusznika występują najczęściej? Brak reakcji rozrusznika – jeśli rozrusznik nie zaczyna pracować po przekręceniu kluczyka, najczęściej problemem jest zużyty akumulator. Jeśli jednak mamy pewność co do jego stanu, może to oznaczać uszkodzenie włącznika rozrusznika. Rozrusznik nie pracuje, ale wydaje hałas – w tym przypadku po przekręceniu kluczyka rozrusznik nie pracuje, ale towarzyszą nam przy tym dźwięki stukania. Tutaj również problemem może być akumulator, ale także awaria elektromagnesu bądź szczotek rozrusznika. Praca na małych obrotach – jeśli rozrusznik pracuje ze zbyt małą prędkością, mamy do czynienia z ubywającym prądem. Należy wtedy dokładnie sprawdzić podłączenie klem na akumulatorze, a także stan przewodów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

pięć × pięć =