Filtr kasetowy – jakie ma zastosowanie?

Filtr kasetowy to urządzenie wykorzystywane w procesach filtracji. Jest to układ kilku wkładów, które są ułożone jeden na drugim. Wkłady wykonane są z różnych materiałów, takich jak pianka syntetyczna czy papier. Filtry kasetowe są wykorzystywane w różnych zastosowaniach, takich jak baseny, stacje uzdatniania wody, a nawet procesy przemysłowe.

Filtr papierowy

Papierowe filtry kasetowe są szeroko stosowane w przemyśle i rolnictwie do uzdatniania wody, oczyszczania ścieków i oczyszczania oleju. Filtr papierowy ma stosunkowo prostą strukturę, niski koszt, łatwą konserwację, wysoką wydajność, długą żywotność itp., więc jest szeroko stosowany w wielu dziedzinach, takich jak ropa naftowa, przemysł chemiczny, przemysł przetwórstwa spożywczego, miejskie zaopatrzenie w wodę i przemysł ochrony środowiska itp.

Filtr membranowy

Membranowe filtry kasetowe wykorzystują membrany jako medium filtracyjne. Wysokiej jakości membrany mogą usuwać cząstki o średnicy do 1 mikrometra, zachowując wysokie prędkości przepływu i ciśnienia przy zachowaniu wysokiej zdolności zatrzymywania zanieczyszczeń; zapewniają one również doskonałą odporność na agresywne roztwory chemiczne.

Mają długą żywotność 

Filtry mogą trwać ponad 10 lat, jeśli są odpowiednio konserwowane i czyszczone. To dlatego, że nie używają żadnych ruchomych części lub części mechanicznych, które mogą się zepsuć w czasie. 

Są one łatwe do czyszczenia 

Filtry są łatwe do czyszczenia, ponieważ wszystko, co musisz zrobić, to wyciągnąć wszystkie wkłady z urządzenia i wyczyścić je oddzielnie mydłem, gorącą wodą i roztworem wybielacza (w razie potrzeby).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

3 × jeden =