Jak zaplanować ciekawe i bezpieczne zabawy z dzieckiem?

Pierwsze lata życia dziecka to najlepszy moment, by uczyć go świata. Wtedy jego umysł jest najbardziej chłonny i szybko poznaje to, co jest wokół niego. Ważne jednak, by zaplanować dla kilkulatka takie zabawy, które będą dla niego bezpieczne. Do takich z pewnością należą gry planszowe. Najbezpieczniej będzie nam na podłodze.

Razem z nim możemy w wygodny sposób możemy usadowić się tam na kocyku firmy Makaszka. Pozostaje jeszcze tylko wybrać gry edukacyjne, które rozwiną umysł malucha. Dobrze, by ten od wieku dziecięcego poznawał stolice świata – pomoże mu to już za kilka lat uzyskiwać lepsze wyniki w nauce.

Gry karciane ze stolicami państw, czy ich flagami to znakomity sposób, by pociecha błyskawicznie zapamiętała nowe kraje. Dla większych dzieci trzeba podnieść poziom trudności, ucząc się nie tylko najbardziej znanych krajów, ale też próbować nauczyć je stolic państw afrykańskich, czy azjatyckich. Taka wiedza zdobyta w młodych latach zostanie z człowiekiem na całe życie. Innym ciekawym pomysłem jest wspólne czytanie książek. Wydawnictwo Harmonia oferuje książki, w których znajdziemy mnóstwo pomysłów na ciekawe gry i zabawy.

Na zewnątrz też bezpiecznie

Nie powinniśmy jednak ograniczać aktywności dziecka tylko do przebywania w domu. Zabawy na zewnątrz też są świetnym sposobem na rozwój – zarówno fizyczny, jak i umysłowy. Trzeba tylko odpowiednio zaplanować takie formy ruchu. Rowerki z uchwytem to dobra metoda na naukę jazdy na dwóch kółkach. Tradycyjne gry i zabawy przybliżą maluchowi to,co niegdyś sami robiliśmy, a u nas wywołają przyjemne wspomnienia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

pięć × 5 =