Rozmowa kwalifikacyjna – jak wypaść na niej dobrze?

Podczas rozmowy kwalifikacyjnej o pracę, ważne jest, aby zrobić dobre wrażenie. Sposób, w jaki się ubierasz, może pomóc lub zaszkodzić twoim szansom na zatrudnienie. Oto kilka wskazówek, jak się ubrać na rozmowę kwalifikacyjną:

Ubierz się o jeden poziom wyżej niż stanowisko, o które się ubiegasz

Oznacza to, że jeśli ubiegasz się o stanowisko asystenta, załóż garnitur i krawat. Jeśli ubiegasz się o stanowisko kierownicze, załóż garnitur i krawat lub przynajmniej spodnie i elegancką koszulę bez krawata.

Zbadaj firmę

Może się to wydawać oczywiste, ale trzeba to wystarczająco podkreślić. Jeśli rozmawiasz z firmą, która produkuje artykuły papiernicze, nie ma powodu, aby nosić garnitur wykonany ze skóry lub wełny. Jeśli są w branży technologicznej, nie pokazuj się w spódnicy i obcasach – to może nie przejść dobrze! Sprawdź ich stronę internetową najpierw, dzięki czemu można uzyskać pogląd, co robią i kim są jako firma; to pomoże lepiej się przygotować.

Upewnij się, że twoje ubrania są czyste i wyprasowane

Nic nie odstrasza tak bardzo jak zmarszczki w koszuli lub spodnie lub plamy na bluzce lub spódnicy. Nie musisz wydawać dużo pieniędzy na nowe stroje, po prostu wyczyść to, co już posiadasz!

Nie noś zbyt wiele biżuterii

Zwłaszcza jeśli robi ona hałas lub dzwoni, gdy się poruszasz (np. dyndające kolczyki). Może ona odwracać uwagę od rozmowy i sprawiać, że inni będą myśleć o tym, jakie efekty dźwiękowe mogą powodować, zamiast skupić się na tym, co mówisz. Najlepiej wybierz coś eleganckiego, ale nienachalnego, jak te ze strony: https://edibazzar.pl/naszyjniki-celebrytki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

1 × pięć =