Od którego roku życia można uczyć dziecka jazdy na nartach?

Sporty zimowe to świetna zabawa, którą uwielbiają zarówno dzieci, jak i dorośli. Pragnąc zarazić swoją pociechę miłością do nart, rodzice często chcą jak najszybciej nauczyć je tej dość trudnej sztuki. Kiedy jest więc na to odpowiedni moment?

Narty nawet w wieku 3 lat?

Kiedy maluch kończy 3 lata, jego układ mięśniowy jest już na tyle silny, że może zdobywać całkiem nowe umiejętności. Dziecko w tym wieku posiada już sporą koordynację ruchową, biega, skacze i często – samodzielnie pedałuje na rowerze. Jest to więc bez wątpienia dobry moment na rozpoczęcie nauki jazdy na nartach. Co więcej, skorzysta na tym rozwój fizyczny dziecka. Jeżdżąc na nartach, maluch nauczy się jeszcze lepszej koordynacji oraz zachowywania równowagi, a także wzmocni mięśnie. Narty pozwolą spożytkować ogromne pokłady energii i sprawią mnóstwo radości. Mogą też szybko zmienić się w prawdziwą pasję.

Zajęcia indywidualne i w grupach

Chcąc nauczyć jeździć na nartach dziecko, najlepiej zaufać specjalistom. Samodzielna nauka jest dość ryzykowna, nawet jeśli rodzice od dawna szusują na stokach. W szkółkach, dziecko pod opieką wykwalifikowanych instruktorów przejdzie kolejne etapy szkolenia, dzięki czemu będzie maksymalnie bezpieczne. Nauka z instruktorem jest też skuteczniejsza oraz będzie stanowiła kolejną, ciekawą przygodę. Dodatkowo, można skorzystać z dwóch rozwiązań: zajęć indywidualnych lub w szkołach i przedszkolach narciarskich dla dzieci w wieku 3-6 lat. Z ofertą takich zajęć można zapoznać się na https://rossignol-academy.pl/szkola-i-przedszkole-narciarskie. Dziecko na pewno będzie zachwycone.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

jedenaście − jedenaście =