Utrudnione kontakty z dzieckiem – jak walczyć o prawo do opieki?
Lifestyle
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Utrudnione kontakty z dzieckiem – jak walczyć o prawo do opieki?

Utrudniony kontakt z dzieckiem to bardzo częsty problem w sporach opiekuńczych. Prawnik pomoże Ci udowodnić fakt, że jedna ze stron utrudnia kontakt z dzieckiem oraz będzie bronił Twoich praw w sądzie.

Kto tak naprawdę ma racje? Rozstrzyga sąd

Sytuacja, w której rodzic utracił wszelkie możliwe kontakty z dzieckiem adwokat Częstochowa, często nazywana jest „porwaniem dziecka”, jednak bardzo często bywa to nadużyciem a wiele spraw udaje się zakończyć polubownie za zgodą obu stron.

Niemniej problemy trafią przed sądy, a główny powód takich działań jest oczywisty: jeśli chcesz odzyskać opiekę nad własnym dzieckiem, to musisz udowodnić, że jest to dla niego niezbędne i że w przeciwnym razie będzie cierpiało z powodu Twojej nieobecności.

Co możemy zrobić?

Pierwszą rzeczą, którą należy zrobić, to dowiedzieć się, jakie są powody, przez które kontakty z dzieckiem adwokat Częstochowa zostały znacząco utrudnione. Czy jest to wina matki, czy może ojca? Jeśli masz dobre relacje z byłym małżonkiem, spróbuj z nim porozmawiać na ten temat. Jeśli nie masz takich relacji, poproś adwokata, aby reprezentował Cię w sądzie.

Jeśli to nie poskutkuje i nie ma wyraźnego powodu, dla którego nie miałabyś widywać się z dzieckiem, złóż w sądzie wniosek o przyznanie prawa do opieki lub odwiedzin. Możesz to zrobić samodzielnie lub zatrudnić adwokata, który Ci pomoże.

Jeśli odmówiono Ci prawa do odwiedzin lub opieki przez byłego małżonka bez uzasadnionej przyczyny, to otworzy to podstawy do rozpoczęcia postępowania w sprawie. W takich przypadkach, jeśli sędzia uzna, że istnieje wystarczająca ilość dowodów na niewłaściwe postępowanie ze strony byłego małżonka, zostanie on zobowiązany do zapłaty odszkodowania, a być może nawet do odbycia kary pozbawienia wolności, jeśli zostanie uznany za winnego uniemożliwienia kontaktu między rodzicem a dzieckiem.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jakie środki i zabiegi mogą służyć poprawie i odbudowie naszej skóry?
Jakie środki i zabiegi mogą służyć poprawie i odbudowie naszej skóry?
Do poprawy i przywrócenia kondycji skóry możesz wykorzystać wiele różnych narzędzi kosmetycznych. Jednym z nich są biostymulatory. Oprócz nawilżania i […]
Dlaczego warto się zdecydować na prowadzenie własnego studia treningowego?
Dlaczego warto się zdecydować na prowadzenie własnego studia treningowego?
Obecnie pieniądze można zarabiać nie tylko poprzez pracę na zwykłym etacie. Mnóstwo osób decyduje się choćby na posiadanie własnej firmy, […]
Jakie wymogi trzeba spełnić, aby przyjęto samochód do skupu?
Skup auta jest wydarzeniem, na które należy się solidnie przygotować. Za skupienie auta, zależnie od jego wagi i wielkości możemy […]
Ostatnie wpisy