Biuro rachunkowe – jakie usługi świadczy?

Biuro rachunkowe to niezależna firma, która świadczy na rzecz klientów usługi księgowe, audytorskie i podatkowe. Biuro rachunkowe wykona za Ciebie wiele pracy, ale także utrzyma Cię na właściwym torze z Twoimi finansami i zapewni spokój. Oto kilka najważniejszych zadań, którymi mogą się zająć:

Przygotowanie sprawozdań finansowych

Sprawozdania finansowe są tworzone przez księgowych, aby dać przegląd stanu finansowego Twojej firmy. Obejmują one bilans, rachunek zysków i strat oraz rachunek przepływów pieniężnych. Księgowi zazwyczaj robią to kwartalnie (co 3 miesiące), ale niektóre firmy zlecają ich przygotowanie również w trybie miesięcznym.

Przygotowanie podatkowe 

Przygotowanie podatkowe jest wymagane przez prawo, więc jest to coś, czego nie można uniknąć przez firmy lub osoby fizyczne. IRS dyktuje, jak podatki są obliczane, co oznacza, że księgowi muszą znać te zasady wewnątrz i na zewnątrz, aby wykonywać swoją pracę poprawnie. Podatki mogą być skomplikowane i czasochłonne, więc wynajęcie księgowego do przygotowania podatkowego jest często warte wydanych pieniędzy!

Planowanie podatkowe 

Planowanie podatkowe obejmuje szukanie sposobów na zmniejszenie zobowiązań podatkowych poprzez różne odliczenia i inne metody, takie jak datki na cele charytatywne lub wydatki biznesowe, które mogą być odliczone od przychodów generowanych przez działalność gospodarczą. 

Jeśli chcesz poznać więcej szczegółów na temat świadczonych usług, to koniecznie sprawdź stronę internetową: http://www.biuro-libro.pl/uslugi-ksiegowe/.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

osiemnaście − 3 =