Buty na koturnie czy obcasie?

Na rynku jest mnóstwo różnego rodzaju butów damskich. Czasem idąc do sklepu ciężko jest nam się na jakieś zdecydować, ponieważ wszystkie wydają się być eleganckie i pasujące do naszej garderoby. Wiele kobiet ma nie tylko problem z wyborem rodzaju obuwia, ale także z wyborem obcasa.

Czy koturn jest bardziej wygodny?

Oczywiście mamy wysokie obcasy, obuwie na słupku czy też na koturnie. Pomiędzy koturnem a obcasem rozgrywa się zatem walka, które wybrać? W gruncie rzeczy jest to kwestia bardzo indywidualna. Niektórym kobietom nie podobają się koturny, inne natomiast uważają obcasy za mało praktyczne. Warto jednak spojrzeć na plusy i minusy obu rodzajów obcasów.

Wybierając koturny mamy przede wszystkim pewność, że będą one stosunkowo wygodne. Oczywiście z wysokością koturna również można przesadzić. Warto zatem przed zakupem je przymierzyć i zrobić chociaż kilka kroków. Wówczas można zauważyć jak obuwie jest wyprofilowane, czy stopa nie jest nienaturalnie wykrzywiona. Koturny mogą zatem być dla nas zdecydowanie wygodniejsze, jeśli są idealnie dopasowane.

Co natomiast w kwestii obcasów? Kupując przykładowo czółenka z paskiem również można czuć się komfortowo. Pasek bowiem podtrzymuje nam but, co jest niezwykle ważne. Wybierając jednak szpilki na platformie, możemy ten komfort utracić. Są one bowiem zazwyczaj bardzo wysokie i nie wszystkie kobiety są w stanie swobodnie się w nich poruszać. Dużo wygodnych szpilek jest dostępnych na https://brilu.pl/pol_m_Buty-Damskie_Szpilki_Szpilki-na-platformie-346.html.

Dlatego mimo wszystko warto postawić na niższy obcas, który może być tak wygodny jak koturn. Wszystko zatem zależy od wyprofilowania samego buta, jak i od wysokości docelowej obcasa czy też koturna.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

szesnaście − 4 =