Czy doczepiane włosy można pielęgnować tak jak normalne?

Niemal każda kobieta marzy o tym, aby mieć gęste i długie włosy. O ile to drugie jest zależne w stu procentach od chęci, na to pierwsze niestety często nie ma się wpływu. Jest jednak sposób, aby zrealizować swoje pragnienie o fryzurze niczym ta z reklamy szamponu. Mowa o zabiegu doczepiania włosów. Warto wiedzieć jednak o tym, że dopinanie nowych kosmków to nie wszystko. Ważne jest jeszcze odpowiednie dbanie o nie. W tym artykule odpowiemy na pytanie – czy doczepiane włosy można pielęgnować tak jak normalne?

Jak należy dbać o doczepiane włosy?

Jak wiadomo, podstawą pielęgnacji włosów naturalnych jest utrzymanie ich w czystości. W tym celu stosuje się rozmaite szampony, których zadaniem jest dokładne oczyszczenie, a także ich wzmocnienie i odżywienie. Taki sam sposób pielęgnacji odnosi się do doczepianych włosów clip in oraz tych w innym rodzaju. Należy pamiętać jednak o tym, aby dokładnie sprawdzać skład produktów kosmetycznych, których zdecydujemy się używać. Te zawierające parabeny i silikony mogą przyczynić się do niszczenia włosów, w związku z czym najlepiej stawiać na szampony o naturalnym składzie.

Kolejną ważną kwestią jest właściwe „traktowanie” doczepianych kosmków. Nie powinno się ich zbyt mocno szorować podczas mycia, a w przypadku rozczesywania należy zachować szczególną ostrożność i robić to w sposób delikatny. Doczepiane włosy nie powinny być suszone i prostowane, ponieważ ulegną trwałemu zniszczeniu. Aby nadać im odpowiedniego blasku dobrze jest stosować wysokiej jakości, naturalne odżywki.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

4 × cztery =