Dlaczego warto znać język turecki?

Turcja to kraj o bogatej historii i kulturze. Językiem używanym w Turcji jest turecki, który jest również znany jako turkijski lub anatolijski. Jest to język ałtajski, a jego najbliższym krewnym jest język azerbejdżański.

Oprócz Turcji, język turecki używany jest również w innych krajach, takich jak Azerbejdżan, Cypr, Gruzja, Kazachstan, Kirgistan, Uzbekistan i Turkmenistan.

Istnieje wiele powodów, dla których turecki jest dobrym językiem do nauki:

Jest łatwy

Turecki nie jest trudny do nauczenia, zwłaszcza jeśli znasz już angielski lub inny język europejski. Gramatyka jest prosta i nieskomplikowana, a wymowa jest łatwa, ponieważ używa tego samego alfabetu co angielski (ale niektóre litery wymawia się inaczej).

Otwiera możliwości pracy lub nauki za granicą

Turcja stała się coraz bardziej popularnym miejscem dla studentów szukających możliwości studiowania za granicą, szczególnie w Stambule, gdzie znajduje się wiele uniwersytetów oferujących różne rodzaje stopni na wszystkich poziomach (w tym stopnie magisterskie). Turcja zaprasza również obcokrajowców, którzy chcą tam pracować jako au pair, nauczyciel lub nawet jako lekarze w szpitalach lub klinikach. Jeśli jesteś zainteresowany pracą za granicą, to nauka języka tureckiego może być doskonałym sposobem, aby uzyskać stopę w drzwiach!

Zaprzyjaźnisz się z ludźmi z innych kultur

Nauka języka tureckiego oznacza, że będziesz w stanie rozmawiać z ludźmi z całej Turcji, którzy w przeciwnym razie nie mogliby łatwo rozmawiać z tobą po angielsku.

Jeśli chcesz się nauczyć tego języka, to koniecznie sprawdź: https://www.lisan.eu/.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

5 × 4 =