Duży czy mały – jaki portfel wybrać?

Portfel to jeden z tych przedmiotów, które towarzyszą nam niemal przez cały czas. Nikt z nas nie wyobraża sobie chyba wyjścia z domu bez pieniędzy czy dokumentów. Obojętnie, czy wychodzimy do pracy czy jedynie na spacer, portfel będzie przydatny w prawie każdej sytuacji. Nie rozstajemy się z nim, podobnie jak z kluczami od domu czy telefonem komórkowym.

Dlatego też jego wybór, choć z pozoru prosty, należy porządnie przemyśleć. Zobaczmy zatem, jakie modele, duże czy małe, powinni wybierać panowie, a które lepiej przydadzą się paniom.

Dla panów – solidny i uniwersalny

Mężczyźni to osoby z reguły praktyczne. Większość z nich nie przywiązuje większej wagi do wyglądu użytkowanych przez nich przedmiotów. Dlatego też, jak wszystkie inne akcesoria, portfel powinien być przede wszystkim solidny. Nie będzie on wszak zawsze przechowywany w sterylnych warunkach. Wysoką jakością wykonania charakteryzują się chociażby portfele męskie puccini.

Kolejna kwestia to uniwersalność portfela. Ponieważ panowie nie noszą torebek, zdecydowanie bardziej przydadzą im się duże modele. Powinno być w nich miejsce nie tylko na gotówkę, lecz także na wszystkie dokumenty, jak prawo jazdy, dowód osobisty czy karta do biblioteki.

Dla pań – kompaktowy

Wybór portfela w przypadku kobiet wygląda nieco inaczej. Poza nim panie na co dzień noszą także torebkę, dlatego też mogą sięgać po mniejsze modele portfeli. Bardzo możliwe, że będą w nim nosiły jedynie gotówkę, ponieważ dokumenty oraz karty płatnicze przechowują w innym miejscu.

Warte szczególnej uwagi są portfele damskie skórzane. Nie musi to być jedynie skóra naturalna, równie wysoką jakością charakteryzuje się bowiem również skóra syntetyczna.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

pięć × pięć =