Jak urządzić mieszkanie typu loft?
Ogrodnictwo i dom
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jak urządzić mieszkanie typu loft?

Od kilku lat panuje w naszym kraju moda na lofty, mieszkania urządzane w obiektach poprzemysłowych. Wnętrza mieszkań typu loft niemal zawsze urządzamy w stylu industrialnym, ewentualnie w stylistyce pokrewnej – postindustrialnej, minimalistycznej i cyberpunkowej. Dominuje w nich surowość i prostota. Design musimy dopasować do dużych, otwartych przestrzeni, do stosowanych typowo materiałów (surowy beton, szkło, stal) oraz do widocznych, wyciągniętych na zewnątrz instalacji.

Elementy stylu typowego dla loftów wprowadzać można także w mieszkaniach w kamienicach i blokach, unikając jednak przesady – łatwo popaść przecież w kicz i śmieszność. Mimo że w stylistyce loftów dominuje surowość, trzeba zawsze uzupełnić ją o kilka detali ciepłych, romantycznych, przytulnych, kolorowych – inaczej mieszkanie w tak urządzonym wnętrzu byłoby zwyczajnie nieprzyjemne.

Kuchnia w stylu industrialnym

Szczególnie trudnym elementem urządzania mieszkań typu loft jest aranżacja kuchni. Kuchnia symbolizuje ognisko domowe, kojarzy się z czymś ciepłym i przytulnym. Z drugiej strony jest pomieszczeniem pełnym maszyn i urządzeń, najbardziej „technicznym” miejscem w naszych domach. Zaburzona w przypadku loftów równowaga elementów technicznych i pozatechnicznych (np. widoczność rur instalacyjnych na ścianach) wymaga specyficznych i przemyślanych rozwiązań designerskich.

Warto postawić na wybór specjalnych krzeseł do salonu np. tego rodzaju https://meblo-strefa.pl/meble-pokojowe/krzesla/loftowe. Szczególne znaczenie ma kontrast ścian i urządzeń AGD do mebli. Jeśli wybieramy krzesła do kuchni białe lub czarne, co jest typowe dla stylu industrialnego, starajmy się zrównoważyć surowy beton ścian poprzez akcenty ornamentacyjne.

W przypadku jednolitego kolorystycznie umeblowania typu przemysłowego lepiej niż ściany betonowe sprawdzą się zresztą ściany z czerwonej cegły. Kuchnia w lofcie jest zazwyczaj otwarta na salon – trzeba więc pomyśleć o harmonizacji wystroju obu pomieszczeń. Niezbędne będą jednak także elementy odgraniczające kuchnię od pokoju dziennego.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Wentylacja – co należy wiedzieć przed montażem?
Wentylacja – co należy wiedzieć przed montażem?
Jeśli planujesz zainstalować nowy system wentylacyjny, jest kilka kluczowych rzeczy, o których należy pamiętać. Wentylacja pomoże utrzymać Twój dom w […]
Jak w ekspresowym tempie sprzedać swój samochód?
Jak w ekspresowym tempie sprzedać swój samochód?
Współczesny rynek motoryzacyjny oferuje szeroki wybór używanych samochodów, których właściciele postanowili zakupić nowy. Tak bogaty asortyment sprawia, że sprzedaż auta […]
Dlaczego warto skorzystać z usługi skupu aut?
Zdarza się, że po długich latach jazdy i stałego wykorzystywania samochód nie nadaje się do dalszej eksploatacji, lub też koszty […]
Ostatnie wpisy