Jak urządzić mieszkanie typu loft?
Ogrodnictwo i dom
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jak urządzić mieszkanie typu loft?

Od kilku lat panuje w naszym kraju moda na lofty, mieszkania urządzane w obiektach poprzemysłowych. Wnętrza mieszkań typu loft niemal zawsze urządzamy w stylu industrialnym, ewentualnie w stylistyce pokrewnej – postindustrialnej, minimalistycznej i cyberpunkowej. Dominuje w nich surowość i prostota. Design musimy dopasować do dużych, otwartych przestrzeni, do stosowanych typowo materiałów (surowy beton, szkło, stal) oraz do widocznych, wyciągniętych na zewnątrz instalacji.

Elementy stylu typowego dla loftów wprowadzać można także w mieszkaniach w kamienicach i blokach, unikając jednak przesady – łatwo popaść przecież w kicz i śmieszność. Mimo że w stylistyce loftów dominuje surowość, trzeba zawsze uzupełnić ją o kilka detali ciepłych, romantycznych, przytulnych, kolorowych – inaczej mieszkanie w tak urządzonym wnętrzu byłoby zwyczajnie nieprzyjemne.

Kuchnia w stylu industrialnym

Szczególnie trudnym elementem urządzania mieszkań typu loft jest aranżacja kuchni. Kuchnia symbolizuje ognisko domowe, kojarzy się z czymś ciepłym i przytulnym. Z drugiej strony jest pomieszczeniem pełnym maszyn i urządzeń, najbardziej „technicznym” miejscem w naszych domach. Zaburzona w przypadku loftów równowaga elementów technicznych i pozatechnicznych (np. widoczność rur instalacyjnych na ścianach) wymaga specyficznych i przemyślanych rozwiązań designerskich.

Warto postawić na wybór specjalnych krzeseł do salonu np. tego rodzaju https://meblo-strefa.pl/meble-pokojowe/krzesla/loftowe. Szczególne znaczenie ma kontrast ścian i urządzeń AGD do mebli. Jeśli wybieramy krzesła do kuchni białe lub czarne, co jest typowe dla stylu industrialnego, starajmy się zrównoważyć surowy beton ścian poprzez akcenty ornamentacyjne.

W przypadku jednolitego kolorystycznie umeblowania typu przemysłowego lepiej niż ściany betonowe sprawdzą się zresztą ściany z czerwonej cegły. Kuchnia w lofcie jest zazwyczaj otwarta na salon – trzeba więc pomyśleć o harmonizacji wystroju obu pomieszczeń. Niezbędne będą jednak także elementy odgraniczające kuchnię od pokoju dziennego.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak zainteresować kupujących i szybko sprzedać nieruchomość?
Firmy zajmujące się obrotem nieruchomościami nieustannie prześcigają się w sposobach na pozyskanie klienta. Od wyspecjalizowanych agentów, przez marketing szeptany, rozbudowane […]
Co wstawić do salonu, by stał się bardziej komfortowy?
Co wstawić do salonu, by stał się bardziej komfortowy?
Salon to wielofunkcyjne pomieszczenie domu. Często spędzamy tam czas wolny, przyjmujemy gości, czasem również pracujemy. Funkcjonalne urządzenie pokoju dziennego bywa […]
Wymiana zawieszenia w samochodzie
Wymiana zawieszenia w samochodzie
Wymiana zawieszenia w samochodzie powinna odbywać się jedynie w autoryzowanych serwisach i przy użyciu oryginalnych części samochodowych. Jest to niezwykle […]
Ostatnie wpisy