Jakie obowiązki ciążą na inspektorze budowlanym?

Jedną z najważniejszych osób na każdym placu budowy jest inspektor nadzoru budowlanego. Zostaje on powołany bezpośrednio z woli danego inwestora, ewentualnie obligatoryjnie, czyli w przypadku prac wyjątkowo skomplikowanych lub prowadzonych w obrębie obiektu użyteczności publicznej. Taki specjalista posiada zawsze szereg konkretnych obowiązków. Profesjonalne usługi w zakresie nadzoru budowlanego świadczy m.in. ta firma z siedzibą w Luboniu: http://mast-tech.pl.

Kontrolowanie postępów to główna sfera odpowiedzialności

Inspektor budowlany jest zobowiązany przede wszystkim do stałej kontroli realizowanych robót – zarówno pod kątem projektu, jak i pozwolenia na budowę oraz zgodności z kluczowymi regułami wiedzy technicznej i aktualnymi przepisami prawa. 

Poza tym odpowiada on w ogromnej mierze za jakość wykorzystywanych materiałów i prowadzonych prac. Stale bierze czynny udział w odbiorach technicznych instalacji, a także przekazuje ukończone projekty do użytkowania, potwierdza wykonanie poszczególnych etapów, uczestniczy w procesie usuwania potencjalnych wad i sprawuje pieczę nad rozliczeniem budowy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

dwadzieścia + dziesięć =