Jakie są rodzaje masaży?
Lifestyle
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jakie są rodzaje masaży?

W dzisiejszych czasach wiele osób żyje w dużym pośpiechu, pracując bez wytchnienia i nie mając nawet czasu na odrobinę relaksu. Po całym dniu spędzonym poza domem odczuwa się zwłaszcza bóle mięśni i różnych części ciała. W związku z tym powinno się od czasu do czasu poddawać zabiegowi masażu, który doskonale rozluźni i odpręży nasze obolałe partie ciała, poprawi przepływ krwi, a nawet uśmierzy różne uciążliwe dolegliwości i wpłynie pozytywnie na samopoczucie.

Różnorodny wybór – dla każdego coś miłego

Masaż jest nie tylko przeżyciem czysto fizycznym, ale też swoistego rodzaju przeżyciem duchowym. Dlatego istnieje wiele rodzajów tego zabiegu, tak aby każdy znalazł coś odpowiadającego jego potrzebom. Najbardziej popularny i rozpowszechniony jest masaż klasyczny, który łączy w sobie różne techniki,. m.in. głaskanie, ugniatanie, rozcieranie czy wyciskanie.

Jest bardzo delikatny, dlatego wykonuje się go przede wszystkim w celu rozluźnienia mięśni i poprawy ukrwienia. Warto podkreślić, że możemy go wykonać nie tylko w specjalistycznym gabinecie masażu, ale często również w zwykłym salonie kosmetycznym (warta polecenia jest np. kosmetyczka w Poznaniu).

Kolejnym znanym typem masażu jest odmiana relaksacyjna, w której wykorzystuje się olejki eteryczne (m.in. lawendowy). Pozwalają one się zrelaksować, redukują stres i przywracają równowagę organizmu. Powszechnie wykonywany jest także masaż gorącymi kamieniami. Zabieg polega na tym, że podgrzane, gładkie kamienie umieszcza się na ciele pacjenta. Dzięki temu ogrzewają one i rozluźniają napięte mięśnie, a ponadto wpływają na poprawę funkcjonowania ośrodków energetycznych organizmu.

Jeśli chodzi o ten konkretny masaż Poznań jest miejscem, w którym działa kilka gabinetów mających go w swojej ofercie. Osoby zainteresowane tym tematem powinny się też zapoznać z mniej popularnymi odmianami masażu, m.in. tajskim, shiatsu, ciążowym, sportowym i czekoladowym.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak zapewnić dziecku bezpieczeństwo podczas jazdy samochodem?
Każdemu kochającemu rodzicowi zależy na tym, by zapewnić dziecku maksimum bezpieczeństwa. Jest to szczególnie ważne podczas jazdy samochodem, zwłaszcza w […]
Jakie obowiązki ciążą na inspektorze budowlanym?
Jedną z najważniejszych osób na każdym placu budowy jest inspektor nadzoru budowlanego. Zostaje on powołany bezpośrednio z woli danego inwestora, […]
Jak prowadzić pełną księgowość?
Jak prowadzić pełną księgowość?
Pełna księgowość jest jedną z najbardziej wymagających form prowadzenia ksiąg rachunkowych. W jej ramach jest bowiem wymagane księgowanie wszystkich operacji […]
Ostatnie wpisy