Jakim środkiem transportu najlepiej się poruszać po Polsce?

Decydując się na samodzielne podróżowanie po Polsce, musimy przede wszystkim przygotować odpowiedni plan. Powinien on zakładać docelowe miejsca, w których będziemy szukać noclegu i zatrzymamy się na dłuższy lub krótszy czas. Kluczową kwestią jest także to, w jaki sposób będziemy się przemieszczać po kraju. Samochód, pociąg czy autobus – na które z tych rozwiązań warto postawić? Tego dowiesz się z naszego artykułu.

Popularne środki transportu

Jednym z najpopularniejszych środków transportu jest samochód. Rozwiązanie to ma zarówno swoje plusy jak i minusy – umożliwiają szybkie dotarcie do celu, jednak emitowane przez auto spaliny, niekorzystnie wpływa na nasze środowisko. Decydując się na samotną podróż, koszty paliwa mogą być naprawdę wysokie. W tym przypadku można zdecydować się na inną formę podróżowania, jaką jest np. pociąg. Możliwość poznania interesujących osób, przyjemna podróż, a także atrakcyjne ceny biletu to tylko niektóre z zalet tego rozwiązania. Problemy mogą pojawić się jednak wtedy, kiedy pociąg będzie miał spore opóźnienie, co wbrew pozorom zdarza się dość często.

Alternatywnym rozwiązaniem jest podróż autokarem lub busem. Znajdziemy mnóstwo firm oferujących przewóz osób, jedną z nich jest m.in. http://www.europrzewoz.pl/. W niskiej cenie możliwy jest zakup biletu z każdej większej miejscowości na terenie województwa śląskiego i małopolskiego. Niektórzy z nas decydują się na nieco odważniejsze sposoby podróżowania, np. na rowerze. W Polsce znajdziemy wiele ścieżek rowerowych, które skutecznie ułatwiają ten sposób na przemieszczanie się. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

cztery × trzy =