Bez kategorii
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Łóżko i materac dla osoby chorej lub starszej

Podeszły wiek, wypadek lub choroba mogą sprawić, że nawet najaktywniejsza i najsprawniejsza dawniej osoba będzie musiała spędzać wiele godzin w łóżku. Z jednej strony zapewni jej to należyty wypoczynek i umożliwi powrót do zdrowia, z drugiej jednak może przyczynić się do poczucia niewygody czy nawet powstania odleżyn. Aby tego uniknąć, warto zdecydować się na wypożyczenie odpowiednich pomocy medycznych, czyli łóżka i materaca.

Łóżko rehabilitacyjne

Wypożyczalnia sprzętu ortopedycznego Warszawa oferuje oprócz typowych sprzętów ortopedycznych jak kule czy wózki inwalidzkie także możliwość wypożyczenia specjalistycznego łóżka rehabilitacyjnego. Odznacza się ono funkcjonalną budową, która pomaga w wygodnym ułożeniu pacjenta w pozycji, którą będzie uznawał za najlepszą. Dzięki możliwości regulacji podniesienia zarówno górnej połowy ciała jak i nóg ułatwia także siadanie i wstawanie po długiej chorobie oraz pracę fizjoterapeutów, którzy dbają o zachowanie i zwiększenie sprawności pacjenta.

Jednocześnie łóżko rehabilitacyjne może posiadać podnoszone boki, co gwarantuje, że nawet podczas przesuwania czy niespokojnego snu niepełnosprawni, chorzy lub starsi pacjenci nie spadną przypadkiem na podłogę.

Materac przeciwodleżynowy

Ważnym dodatkiem do łóżka rehabilitacyjnego z pewnością będzie materac przeciwodleżynowy, który został wykonany z pianki poliuretanowej. Ma właściwości antyalergiczne, zapewnia dobrą izolację termiczną i doskonałe podtrzymanie ciała pacjenta, co gwarantuje mu wygodę i zmniejsza szansę na powstawanie odleżyn.

Co więcej, materace te są dedykowane do łóżek rehabilitacyjnych i umożliwiają dobre dopasowanie poszczególnych segmentów do stelaża łóżka. W ten sposób gwarantują najwyższą wygodę. Z kolei ich odporne na zabrudzenia pokrycie pomaga w utrzymaniu czystości i nie przepuszcza wody. Dodatkowo może być dezynfekowane i czyszczone chemicznie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Powierzchnia drogi – z czego powinna zostać wykonana?
Powierzchnia drogi – z czego powinna zostać wykonana?
Na pytanie o to, z jakiego materiału powinno się wykonać drogę, większość osób bez zastanowienia odpowie, że z asfaltu albo […]
Kto pójdzie do nieba?
Kto pójdzie do nieba?
Jezus powiedział, że nikt nie jest dobry sam z siebie. Powiedział też, że każdy potrzebuje Zbawiciela. A jednak wyraźnie zaznaczył, […]
Do czego służą maski CPAP?
Do czego służą maski CPAP?
Sprawdzone sposoby w walce z bezdechem sennym Zespół bezdechu sennego to choroba wysoce niebezpieczna dla każdego, kto na co dzień […]
Ostatnie wpisy