Oświetlenie w abonamencie – co to znaczy?

W Polsce przyjęło się, że płatności za internet oraz telefon przyjmują zazwyczaj formę abonamentu. Nie jest to jednak zbyt dobrze znana forma płatności w przypadku innych usług. Podobnie sprawa ma się w przypadku firmowego oświetlenia. Zazwyczaj nie stanowi ono odrębnej kategorii kosztowej. Koszty oświetlenia są po prostu pokrywane w ramach rachunków za zużytą energię elektryczną. Nie oznacza to bynajmniej, że jest to jedyna dostępna opcja.

Rozwiązanie alternatywne

Od jakiegoś czasu na polskim rynku dostępny jest zupełnie odmienny system rozliczania kosztów oświetlenia. Rozwiązaniem tym jest oświetlenie w abonamencie. Jak to jednak wygląda w szczegółach i czy taka metoda ma sens? Jak najbardziej. Mogą to potwierdzić przedsiębiorcy, którzy się na nią zdecydowali. Sens i przewaga takiego systemu polega na tym, że wykonawca dokonuje modernizacji lub wymiany całego systemu oświetlenia Klienta. Ten jednak nie ponosi w związku z tym żadnych kosztów. Bierze je na siebie wykonawca. Klient uzyskuje natomiast znaczne oszczędności na rachunkach za zasilanie energią elektryczną takiego zmodernizowanego oświetlenia.

Rozliczenie za modernizację systemu odbywa się w formie miesięcznego abonamentu. Nie skutkuje to jednak zwiększeniem miesięcznych kosztów dla Klienta. Jest on w stanie bez problemu pokryć abonament z oszczędności uzyskanych na rachunkach za energię elektryczną. Jeśli więc w Twojej w firmie pilnie potrzebna jest modernizacja oświetlenia finansowanie takowej nie stanowi jak widać problemu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

sześć + 6 =