Powszechne rozwiązania stosowane w ramach ocieplania domu

Budowa Twojego domu chyli się ku końcowi i przyszedł czas, żeby zastanowić się, jakiego materiału termoizolacyjnego należy użyć? Nie masz pewności i wolałbyś być pewien, że dokonałeś dobrego wyboru? O ile w przypadku ścian od lat dobrym i sprawdzonym sposobem, jest ocieplenie ich styropianem, który jest dostępny na rynku we wszystkich możliwych grubościach i w szerokim wyborze najróżniejszych dodatkowych parametrów, o tyle z dachem sprawa nie przedstawia się już tak łatwo. 

Pianka i wełna

Zdecydowana większość inwestorów wybiera spośród dwóch największych rynkowych graczy, jakimi są producenci pianki lub wełny szklanej lub skalnej. Obydwa rozwiązania mają swoje zalety i wady. Ocieplenie dachu metodą natryskową sprawia, że pianka jest idealna do dachów o dużej ilości skosów i załomów. Poradzi sobie wszędzie tam, gdzie położenie odpowiednio przyciętej wełny byłoby trudne lub wręcz niemożliwe. W tym wypadku jest to prostsze rozwiązanie, które nie wymaga docinania każdego fragmentu oddzielnie i pozwala znacznie przyspieszyć związane z tym prace. Wełna natomiast jest dobrym rozwiązaniem w przypadku prostych dachów dwuspadowych. Ułożenie izolacji z gotowych prostokątów w takiej sytuacji zajmuje bardzo niewiele czasu.

Oba wymienione materiały pylą się i kurzą, ale to drobna niedogodność, która jest widoczna jedynie na etapie prac. Po położeniu na nie sufitów, jedno i drugie gwarantuje doskonałe właściwości cieplne.

Odpowiednio dobrany do ścian styropian, szczelne drzwi zewnętrzne stalowe i odpowiednio dobrany materiał na dach, to gwarancja, że dom będzie ciepły i przytulny.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

3 − dwa =