Rozgrzać się w biegu

W chłodne dni bieganie w nieodpowiedniej odzieży jest nie tylko niekomfortowe, ale także niezdrowe. Dzięki korzystaniu z odzieży termicznej możliwe jest utrzymanie prawidłowej temperatury ciała przy zachowaniu komfortu poruszania się. Ponadto taka odzież doskonale odprowadza pot, dzięki czemu ryzyko tak zwanego przewiania, które potencjalnie prowadzi do przeziębienia, jest zminimalizowane.

Wybierając bieliznę termoaktywną warto odwiedzić https://www.runshop.pl/bielizna-termoaktywna,c65.html, gdzie dostępne są różne modele w konkurencyjnych cenach.

Pij i jedz regularnie!

Podczas biegania i jazdy na rowerze niezwykle ważne jest regularne przyjmowanie płynów i wartości odżywczych. W przypadku biegania warto pić co około 15 minut, a podczas jazdy na rowerze sięgać po bidon co około 10 kilometrów. W przypadku wysokiej temperatury trzeba robić to nawet częściej. Nie należy przesadzać z ilością przyjmowanych płynów. Przy tej częstotliwości wystarczy jeden lub dwa łyki. Nadmiar wody powoduje spadek wydajności, a w skrajnym przypadku może doprowadzić do zatrucia wodnego.

Uprawiając sport, warto korzystać z napojów izotonicznych, które uzupełniają tracone wraz z potem sole i minerały. Gwarantuje to utrzymanie właściwej gospodarki wodno-elektrolitowej organizmu podczas długiego wysiłku fizycznego. Niedoświadczeni sportowcy często zapominają o jedzeniu w trakcie ćwiczeń. W przypadku dyscyplin wytrzymałościowych bardzo ważne jest cykliczne przyjmowanie cukrów i wartości odżywczych. Zarówno na zawodach, jak i podczas treningu świetnie sprawdzą się żele energetyczne, które w przystępnej formie dostarczają energię sportowcowi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dwa × 5 =