Stolarka okienna – na jaki jej rodzaj warto się zdecydować?

Wybór odpowiednich okien do domu wcale nie jest prosty, chociaż początkowo wielu osobom wydaje się, że jest wręcz przeciwnie. Jednakże trzeba wziąć pod uwagę różne parametry, takie jak chociażby właściwości termoizolacyjne, które mogą wydatnie wpłynąć w przyszłości na wysokość rachunków za ogrzewanie domostwa. Dlatego warto wcześniej usiąść i porządnie zastanowić się nad tym, na czym nam właściwie zależy i jakie efekty nas interesują, żeby w przyszłości nie pożałować pochopnie podjętej decyzji.

Rodzaje okien

Najpopularniejsze w Polsce są okna PCV Poznań natomiast jest miastem, gdzie znaleźć można naprawdę sporo dobrej jakości asortymentu, który poza doskonałymi właściwościami termicznymi jest także lekki i bardzo łatwy w utrzymaniu. Na drugim miejscu są okna drewniane, jednakże one z czasem potrafią się wypaczać i jeżeli nie planujemy robić remontu co kilkanaście lat, to lepiej je sobie odpuścić. Wyjątkiem jest sytuacja, kiedy odnowieniu poddajemy stary budynek, wówczas drewniane ramy okienne mogą być wymogiem konserwatora zabytków.

Jako ostatnie można wymienić okna aluminiowe, ale ich praktycznie nie używa się w przestrzeni mieszkalnej, a jedynie w halach oraz zakładach produkcyjnych. Najrozsądniejszym wyborem wydają się więc okna PCV, które wcale nie muszą być przecież białe. Można zamówić takie z tworzywa o dowolnym kolorze i zróżnicowanej fakturze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

10 − jeden =