Wymiana zawieszenia w samochodzie powinna odbywać się jedynie w autoryzowanych serwisach i przy użyciu oryginalnych części samochodowych. Jest to niezwykle istotne, gdyż jedynie takie materiały zapewnią nam odpowiednie bezpieczeństwo użytkowania pojazdu oraz ich trwałość. Jednak, zawieszenie nie zawsze wymieniane musi być w całości – bardzo często za usterki odpowiedzialne są drobne i mało kosztowne części. Dlatego, nawet jeśli w naszym aucie zdiagnozowany zostanie problem z zawieszeniem, wcale nie musi okazać się to częścią wysoce drogiej naprawy – oczywiście, sytuacja ta zmienia się diametralnie w autach starszej daty, które niestety wyciągną od nas więcej gotówki.
Gdy dojdzie do uszkodzenia zawieszenia w samochodzie charakteryzować się to będzie dużo gorszym prowadzeniem auta i specyficznymi odgłosami z okolic kół (stukot oraz stłumione dźwięki). Jednym z najczęściej psujących się fragmentów auta jest, przede wszystkim wahacz, łącznik stabilizatora oraz amortyzator. Ich wymianę przeprowadzać powinien jedynie profesjonalny pracownik – gdy nasz pojazd zacznie się dziwnie i niestabilnie zachowywać niezwłocznie udajmy się do warsztatu samochodowego, aby nie doszło do bardziej poważnych uszkodzeń. Dana awaria wykryta może być, dzięki podniesieniu samochodu na specjalistycznym podnośniku, który ułatwia jej zlokalizowanie.
Pamiętajmy też, aby pod żadnym pozorem nie stosować do napraw materiałów nieoryginalnych, czyli tak zwanych podróbek. Jest to bardzo częste zjawisko wśród posiadaczy starszych pojazdów, gdzie naprawa potrafi wynieść nawet kilka tysięcy złotych, a stosowanie chińskich zamienników pozwala na zaniżenie tej ceny. Oryginalne części do samochodu, mimo tego iż droższe, dadzą nam gwarancję w postaci jakości oraz bezpieczeństwa jazdy.